W szeregach gospodyń kroku przyjezdnym dotrzymywały jedynie bramkarka Magda Kociołek (obroniła pięć sytuacji sam na sam) i snajperka Ola Kwiatkowska, która stwarzała największe zagrożenie pod bramką rywalek. Aż miło było patrzeć, jak malutka i drobniutka Ola z gracją Leo Messiego lawirowała z piłką między wyższymi o półtorej głowy rywalkami. Niestety, Ola była osamotniona w starciach z trzema, czasami czterema rywalkami.

Gospodynie zaczęły nawet nieźle, od celnego strzału Anety Przesmyckiej z rzutu wolnego. Przyjezdne też próbowały, ale na posterunku była Kociołek. W odpowiedzi Ola Kwiatkowska wpadła w pole karne, lecz nie starczyło jej sił na mocny strzał i piłka padła łupem Jagody Gumosińskiej, bramkarki Wojownika.

W 21. minucie Kwiatkowska fantastycznie minęła dwie rywalki i huknęła nie do obrony. Niestety, trafiła tylko w słupek. W 29. minucie Dorota Walczak z zimną krwią wykorzystała sytuację sam na sam i było 0:1. Minutę później mógł być remis, bo Kwiatkowska minęła już Gumosińską, niestety z ostrego kąta kopnęła jedynie w boczną siatkę. „Perełki” się nie poddawały. W 37. minucie ładnie strzeliła Andżelika Błoch, lecz bramkarka gości popisała się jeszcze ładniejszą obroną. Tuż przed przerwą fatalny błąd popełniła Natalia Forc, zagrywając piłkę pod nogi rywalki, na szczęście PTC uratowała pewna tego dnia Kociołek.

Po przerwie najwięcej braw za mocny i minimalnie niecelny strzał z dystansu zebrała Martyna Łagowska. Grę prowadziły jednak przyjezdne i to one w 61. minucie po strzale Walczak zdobyły drugą bramkę. Snajperka Wojownika wyszła sam na sam z Kociołek i mocnym strzałem pod brzuchem bramkarki PTC podwyższyła prowadzenie skierniewiczanek. Gospodynie też próbowały, lecz miały zbyt mało argumentów w walce z silniejszymi fizycznie rywalkami. Stąd też anemiczne strzały Joanny Błaszczyk nie sprawiły kłopotu Gumosińskiej. Z sił opadła też Kwiatkowska, którą otaczały momentami cztery przeciwniczki. W końcówce cudów w bramce dokonywała Kociołek, a raz w sukurs przyszedł jej słupek i Wojownik zwyciężył tylko różnicą dwóch goli.

PTC – Wojownik Skierniewice 0:2 (0:1)

Gole: Walczak 29., 61.

PTC: Kociołek – Forc, Pabjańska, Łagowska, Karpińska – Błoch, Przesmycka (41. Kacprzak), Owczarz (78. Łacheta), Sadowska – Błaszczyk, Kwiatkowska.