Sebastian Rzeźniczak był obiecującym juniorem Włókniarza Pabianice, a w wieku 17 lat - podstawowym zawodnikiem IV-ligowego wówczas Włókniarza. W czerwcu 2007 r., w wieku 18 lat, zmarł z powodu obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

W tym roku po raz pierwszy okazję gry w memoriale otrzymały drużyny amatorskie. W poprzednich edycjach turniej miał formę zawodów klubowych drużyn juniorskich. Udział wzięło dziesięć drużyn, w których zagrało ponad 100 zawodników podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy grup spotkali się w finale, a zespoły z drugich pozycji - w meczu o 3. miejsce.

 

W grupie A najlepsi okazali się najbardziej doświadczeni – Oldboye Włókniarza, wspierani zawodnikiem Włókniarza, 16-letnim Krzysztofem Rudzkim oraz braćmi Rozwandowiczami: Maksymilianem (będącym w szerokiej kadrze ekstraklasowego Widzewa) oraz Jakubem (zawodnik III-ligowej Omegi Kleszczów). Oldboje w pokonanym polu pozostawili drużyny Starego Miasta (drugie miejsce w grupie), Dobrzynki, U&P Unieted oraz Sparty Pabianice.

Dużo bardziej wyrównana okazała się grupa B, w której do końca o awans walczyły aż cztery drużyny. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli gospodarze – Zieloni, a drugie Uliczni Terroryści. Smakiem musiały się obejść, pechowo odpadając, Galactic Football oraz Dobrzynka Reserves. Stawkę w tej grupie uzupełniła Ganja Goblins.

 W finale młodsi koledzy nie dali szans bardziej doświadczonym zawodnikom, wygrywając 3:1, zaś o brązowych medalach zdecydować musiały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry SM zremisowało z Ulicznymi Terrorystami 3:3. W karnych lepsi okazali się zawodnicy Starego Miasta, którzy wygrali 3:2.

 

Zarząd Włókniarza pragnie podziękować za pomoc przy organizacji memoriału państwu Dorocie i Jackowi Rzeźniczakom, Krzysztofowi Ciebiadzie, Tomaszowi Pierzchale, Pizerii Da Grasso, oraz Starostwu Powiatowemu w Pabianicach.