Był to czwarty, ostatni turniej półfinałowy, w którym rywalizowały najlepsze drużyny z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Awans do finału uzyskało 8 najlepszych z 32 drużyn. Pabianice reprezentowały zespoły: Saluto Alcoholico, Dobrzynka Pabianice, Galactic Football oraz Uliczni Terroryści. Dwie pierwsze drużyny wyszły ze swoich grup, ale niestety odpadły w decydujących starciach.

Saluto w grupie odniosło komplet zwycięstw, wygrywając 3:2 z Zapasiorami Krotoszyn (bramki: Rudolf Siedlecki, Mateusz Jakubowski i gol samobójczy), 2:1 z Centralem Ślesin (bramki: Michał Ślęzak i Marcin Stępień) oraz 3:0 z The Firefighters Łódź (bramki: Ślęzak, Karol Wojtunik oraz Adrian Rudyk).

Dobrzynka także skończyła grupę bez porażki, ale wyszła z drugiego miejsca z gorszym bilansem bramkowym. Zespół ten walczył w grupie określanej przed turniejem „grupą śmierci”. W pierwszym meczu pabianiczanie pokonali trzykrotnego mistrza Ostrowa Wielkopolskiego – Ogrodex 4:2. Hat-trickiem popisał się Piotr Somorowski, a jedną bramkę dołożył Norbert Fraszak. W drugim meczu Dobrzynka pokonała 2:0 mistrza Starachowic – Picars (bramki: Somorowski i Sebastian Lisiecki). Wreszcie w ostatnim meczu grupy pabianiczanie zremisowali 1:1 z faworytem całego turnieju, który ostatecznie zajął 3. miejsce – Retkinią Crew. Bramkę zdobył Arkadiusz Cholewiński.

Pecha mieli Uliczni Terroryści, którym do wyjścia z grupy zabrakło niewiele. Na początek pokonali 4:0 Wembley Łódź (bramki: Bartosz Sendal, Radosław Rybicki, Przemysław Rosiński i Kamil Kubiak). Kolejne dwa mecze pabianiczanie jednak pechowo przegrali. Najpierw 2:3 z Las Palmas Łódź (bramki: Sendal i Kubiak), a potem 3:4 z mistrzem Poznania, FC 11 Noxan Team (bramki: Rosiński 2, Michał Kukulski).

 Najsłabiej z naszych zaprezentowało się Galactic, które przegrało wszystkie mecze. 2:4 z Pro-Metem Koźmin Wielkopolski (bramki: Michał Mendak, Dawid Bednarkiewicz), 1:4 z Tomaszowską Drużyną Sportową (bramka Kamil Czekalski) i aż 1:9 z S.P.Q.R Team Łódź (bramka Czekalski).

Po fazie grupowej szczęście opuściło jednak nasze zespoły i zarówno Saluto, jak i Dobrzynka przegrały swoje mecze, nie awansując do najlepszej „ósemki” w centrum kraju i tym samym nie awansując do finału ogólnopolskiego. Pogromcą Dobrzynki okazał się Pro-Met Koźmin Wielkopolski, który później dotarł aż do finału turnieju, gdzie przegrał 0:1 z Dzbanami z Łodzi, a Saluto przegrało z Magikami z Sieradza.