"Fioletowi" pewnie rozprawili się na stadionie przy ul. Sempołowskiej z dzisiejszym rywalem, ani przez chwilę nie pozostawiając mu złudzeń na zwycięstwo. Warto zauważyć, iż piłkarze Sokoła przyjechali na dzisiejszy  mecz zaledwie w jedenastoosobowym składzie, z tylko jednym zawodnikiem
mającym stałe miejsce w pierwszym zespole grającym w II lidze wschodniej
(trzeci poziom rozgrywek). Zawodnikiem tym był napastnik z Kamerunu - Ivo Tem, który w tym sezonie wystąpił już w 11 meczach II ligi, ale nie zdołał strzelić żadnej bramki. Sztuka ta nie udała mu się również w dzisiejszym meczu.
Już po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0, a do siatki rywala trafiali po razie dwaj obrońcy - Łukasz Pintera i Paweł Drewniak. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy trzecią bramkę dla
PTC dołożył Przemysław Felczak i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Po przerwie piłkarze PTC nieco odpuścili rywalom. W miejsce Mateusza Gromadzkiego pojawił się Jarosław Szmytka. Ale po zaledwie dziesięciu minutach musiał on zostać zmieniony z powodu kontuzji, po starciu z rywalem. Po prawie godzinie gry padła czwarta bramka dla gospodarzy, a jej strzelcem okazał się Łukasz Dziąg. Na osiem minut przed końcem piątą bramkę dla PTC zdobył Michał Bogdan i nawet honorowa bramka zdobyta przez gości strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry nie popsuła piłkarzom i trenerowi PTC świetnego humoru. Po tym zwycięstwie piłkarze PTC awansowali na 11. miejsce w tabeli.
Następny mecz "fioletowych" czeka w sobotę 26 września, kiedy to o godzinie 16.00 zmierzą się na specyficznym Stadionie Leśnym w Rogowie z tamtejszą Pogonią. Rywal wydaje się łatwy, gdyż ostatnio zanotował serię wysokich porażek m.in. 1:12 z Włókniarzem Zgierz, 1:6 ze Startem Łódź czy 0:5
ze słabym MKS 2000 Tuszyn - wszystkie na swoim stadionie. W tym sezonie Pogoń wygrała zaledwie jeden raz. Być może jednak u najbliższego rywala PTC nastąpiło przełamanie, gdyż w dzisiejszym meczu wyjazdowym Pogoń zremisowała 1:1 z silnym Górnikiem Łęczyca. Czy piłkarze PTC zgarną komplet punktów, przekonamy się już w sobotę.

PTC Pabianice - Sokół II Aleksandrów 5:1 (3:0)
1:0 Łukasz Pintera 7. min., 2:0 Paweł Drewniak 10. min., 3:0 Przemysław Felczak 30. min., 4:0 Łukasz Dziąg 59. min., 5:0 Michał Bogdan 82. min., 5:1 Krzysztof Kowalczyk 90. min.

PTC: 12. Wojciech Suchecki (60., 86. Michał Świercz) - 9. Kacper Kosmala, 7. Rafał Komorowski, 17. Paweł Drewniak, 15. Łukasz Pintera - 4. Mateusz Gromadzki (46., 10. Jarosław Szmytka; 55., 20. Robert Bomba), 3. Łukasz Dziag, 6. Łukasz Bargiel (70., 21. Filip Danych), 16. Michał Bogdan - 13. Przemysław
Felczak, 19. Piotr Szynka.

Sokół: Dominik Dębowski - Damian Żaczek, Mateusz Płaczek, Łukasz Kowalczyk, Adam Sikorski - Mateusz Oska, Jan Karp, Michał Kiński, Krzysztof Kowalczyk - Ivo Tem, Michał Wasiak.

żółta kartka dla PTC: Piotr Szynka.