MKS 2000 Tuszyn - PTC Pabianice 2:4 (1:1)
Bramki dla PTC: 0:1 – Łukasz Dziąg 20. min, 1:2 – Michał Bogdan 58. min, 2:3 – Michał Bogan 70. min, 2:4 – Łukasz Madajczyk 87. min.

Było to dopiero drugie zwycięstwo „fioletowych” w tej rundzie. Wygrana ta pozwoliła pabianiczanom odskoczyć drużynie z Tuszyna na 8 punktów.
Mecz miał niezwykle wyrównany przebieg, a o zwycięstwie PTC zdecydowała końcowa faza drugiej połowy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z ul. Sempołowskiej za sprawą Łukasza Dziąga. Zaledwie dziewięć minut później padło jednak wyrównanie i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Po trzynastu minutach drugiej odsłony ponownie na prowadzenie drużynę PTC wyprowadził Michał Bogdan. Nie minęło jednak sześćdziesiąt sekund, a gospodarze wyrównali. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść piłkarze PTC przechylili ostatecznie w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Najpierw na 3:2 trafił Bogdan, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu, a trzy minuty przed końcem meczu rywali dobił Madajczyk, ustalając wynik spotkania na 4:2.

PTC: Kowalski - Bomba, Drewniak, Wlazło, Pintera - Bogdan, Łondka, Dziąg, Gabrysiak (67. min, Kacprzyk) - Felczak (77. min, Szmytka), Szynka (81. min, Madajczyk).

Żółta kartka: Łondka.

W meczu tym drużynę PTC prowadził nowy trener – Leszek Józefiak, który decyzją zarządu sekcji piłkarskiej został nowym szkoleniowcem drużyny seniorów, po tym jak dymisję złożył Andrzej Dobroszek, a zarząd się do niej przychylił. Zmiana nastąpiła także na stanowisku kierownika drużyny, dotychczasowego Zbigniewa Bonczała zastąpił Jan Rykała. Obaj trenerzy pracowali ostatnio z drużynami młodzieżowymi „fioletowych”. Leszek Józefiak z drużyną rocznika 1995/96, występującej w Łódzkiej Klasie Deyna, zaś Jan Rykała z najstarszą drużyną juniorską (rocznik 1992-1994), występującą w Łódzkiej Klasie Juniorów Gr. I.

Sylwetka nowego szkoleniowca PTC:
Leszek Józefiak (ur. 1.11.1966 r.), trener II klasy. Kariera zawodnicza: Warta Sieradz, Widawia Widawa. Staże trenerskie: PTC Pabianice, Pogoń Kolumna, GKS Ksawerów.

Po 27 kolejkach piłkarze PTC wciąż plasują się na spadkowym, 15. miejscu w tabeli z 30 punktami na koncie. Tyle samo punktów mają 13. LKS Gałkówek i 14. GKS Bedlno, dwa punkty więcej ma natomiast 12. Start Brzeziny, z którym „fioletowi” zmierzą się na własnym stadionie w najbliższą sobotę o godz. 17.00.