PTC Pabianice – LZS Justynów 2:2 (2:2)

Bramki dla PTC: Krystian Kolasa 32. min, Piotr Szynka 45. min.

 

W 9. min pierwszą groźną okazję stworzyło PTC, ale Szynka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W odpowiedzi po chwili rywale wyszli na prowadzenie po nieporozumieniu defensorów gospodarzy. Do dalekiego zagrania jednego z zawodników LZS-u ruszyli jednocześnie Dawid Kaźmierczak i Mateusz Przybylski. Ten pierwszy krzyknął „moja!”, ale „Małpa” pomimo to próbował przeciąć piłkę głową. W efekcie ta prześlizgnęła się i trafiła wprost pod nogi napastnika rywali, który zamienił ją na bramkę.

Po stracie bramki PTC próbowało wyrównać, ale nie miało na to pomysłu. Najbliżej było po strzale Szynki z dystansu, który poszybował metr nad poprzeczką.

W trzydziestej minucie spotkania piłkarze z Justynowa niespodziewanie podwyższyli prowadzenie. Był to w zasadzie drugi atak rywala i zakończył się drugą bramką. Pomocnik LZS-u dośrodkował na siódmy metr, a tam wbiegł jego kolega, podwyższając strzałem po długim rogu.

Na szczęście druga bramka podziałała na PTC jak kubeł zimnej wody i już dwie minuty później po podaniu Szynki akcję jeden na jeden wykorzystał Kolasa, lobując bramkarza rywali. W ostatniej akcji pierwszej połowy do wyrównania doprowadził zaś Szynka, który dobrze przymierzył po indywidualnej akcji Kolasy i wyłożeniu piłki przez Hilera.

O drugiej połowie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. PTC próbowało znaleźć sposób na zdobycie trzeciej bramki, a rywale skupili się na obronie remisu i jak się okazało, udało im się wywieźć z Pabianic upragniony punkt. Trzeba jednak przyznać, że „fioletowi” przez całą połowę tak naprawdę nie potrafili stworzyć sobie jakiejś stuprocentowej sytuacji.

Najlepszą i w zasadzie jedyną okazję na gola miał Piotr Szynka. Napastnik PTC po dobrym zagraniu od Bartyzela wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego uderzenie nieznacznie minęło słupek. Goście ograniczyli się do obrony własnej bramki i nie przekraczali swojej połowy.

PTC: R. Znojek - Madejski, Kaźmierczak, Sikorski, M. Przybylski (25. min, P. Przybylski) - Miszczak (66. min, Cukierski), Bartyzel (77. min, Hetmanek), Szynka, B. Znojek, Hiler – Kolasa.

W sobotę o godz. 15.30 w Konstantynowie Łódzkim 8. PTC zagra z 7. Włókniarzem.