Włókniarz rozpoczął sobotni mecz pod wodzą nowego trenera. Jacek Doliński zastąpił dotychczasowego szkoleniowca zielonych, Piotra Urbaniaka.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, na śniegu. W pierwszej połowie przeważał Włókniarz. Podopieczni trenera Dolińskiego doszli do kilku bramkowych sytuacji, jednak żadnej z nich nie potrafili udokumentować zdobyciem gola. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.
Druga połowa to mocna gra PTC. Drużyna z Sempołowskiej zdobyła nawet gola, którego jednak sędzia nie uznał, dopatrując się spalonego.
Z każdą minutą gra zaostrzała się, w efekcie czego urazów doznało kilku zawodników. Sparing, podobnie jak ostatnie ligowe derby, zakończył się wynikiem 0:0.

Włókniarz: Kępka – Kluch, Wojciechowski, Załoga, Kłucjasz, Starzyński, Urbaniak, Molski, Stężycki, Bernaciak, Kozłewski. Na zmiany weszli: Olszewski, Stefański, Sumera.

PTC: Suchecki – Dolewka, Drewniak, Komorowski, Pintera, Kosmala, Karbowiak, Bogdan, Tybura, Miszczak, Kacprzyk. Ponadto zagrali: Dobrosz, Golba, Bomba, Janica, Kubasiewicz.

Najbliższy mecz PTC Pabianice zagra w środę o 18:00 z GKS-em Ksawerów. Włókniarz w czwartek o 18:30 zmierzy się z Jutrzenką Bychlew.  Obydwa mecze pabianickie drużyny zagrają u siebie.