PTC Pabianice – Zawisza II Rzgów 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 – Piotr Szynka 37. min.

Pierwsi formę Radomira Znojka sprawdzili rywale, a golkiper PTC popisał się dobrą interwencją. W odpowiedzi prawą stroną przedarł się Hiler i oddał potężne uderzenie na bramkę, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, po czym wróciła na plac gry.

W 18. min po akcji Cukierskiego lewą stroną i wyłożeniu piłki na 14 metr w dogodnej sytuacji znalazł się Kolasa, ale chybił. Niespełna dwadzieścia minut później padła jedyna bramka w meczu. Po zespołowej akcji PTC Cukierski popędził lewą stroną i zagrał przed pole karne do Szynki, który mierzonym strzałem pokonał bramkarza Zawiszy.

Po zmianie stron goście szukali bramki wyrównującej. Już w pierwszych minutach drugiej odsłony jeden z rywali stanął oko w oko z bramkarzem PTC, ale przegrał ten pojedynek. W odpowiedzi w 55. min Hiler mocnym strzałem ostemplował tym razem słupek, a dobitka Szynki także była nieskuteczna.

Między 70. a 75. min Szynka mógł skompletować hat-tricka. Najpierw przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem, a chwilę później trafił w słupek. Już w doliczonym czasie gry wynik po uderzeniu głową podwyższyć mógł Bartosz Znojek, ale bramkarz Zawiszy był na posterunku. Tym samym „fioletowi” powstrzymali Zawiszę, który mógł się pochwalić passą 11 meczów bez porażki.

PTC: R. Znojek – Madejski, M Sikorski, B. Znojek, M. Przybylski (73. min, Bomba) – Hiler (90. min, Frankowski), P. Przybylski (84. min, Kling), Szynka, Bartyzel, Cukierski (80. min, Miszczak) – Kolasa.

Żółte kartki: M. Przybylski, Sikorski.

W sobotę o godz. 15.00 9. PTC (18 punktów po 11 meczach) zagra na wyjeździe z 3. Andrespolią Wiśniowa Góra (19 pkt.).