Polonia Andrzejów – PTC Pabianice 1:3 (0:2)

Bramki dla PTC: Piotr Szynka 10., 20. i 80. min.

W drugim kolejnym meczu z rzędu hat-trickiem popisał się 20-letni Piotr Szynka. Ciekawe, ile jeszcze bramek musi strzelić młody snajper, aby dostać szansę gry na wyższym szczeblu, bo na tę ligę wydaje się być po prostu za dobry. W 13 dotychczasowych meczach tego sezonu zdobył już 16 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców ligi okręgowej!

Pierwsza bramka padła już po dziesięciu minutach gry, kiedy podanie Komorowskiego pewnie wykorzystał Szynka. W 20. min było już 2:0. Tym razem „Pepe” zdobył bramkę po dwójkowej akcji z Przemkiem Felczakiem.

Ostatnia bramka dla PTC autorstwa, nie inaczej, Szynki padła dziesięć minut przed końcem meczu, kiedy Gromadzki wyłożył mu piłkę na szesnastkę. Młody snajper PTC mógł nawet zdobyć więcej bramek, ale na początku drugiej połowy piłka po jego uderzeniu z dystansu i interwencji bramkarza zatrzymała się „tylko” na poprzeczce.

Goście zdołali odpowiedzieć jedynie bramką honorową w przedostatniej minucie podstawowego czasu gry.

PTC: Wilczyński - Bomba, Raźniewski, Drewniak - Kling (85. min, Janica), Bargiel (80. min, Błoch), Świercz, Komorowski, Cukierski (85. min, Madajczyk) – Szynka, Felczak (70. min, Gromadzki).

Po 13 kolejkach PTC ma na koncie 28 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli z jednym oczkiem straty do liderujących rezerw III-ligowego MKS-u Kutno. W niedzielę 6 listopada o godz. 14.00 w przedostatniej jesiennej kolejce pabianiczanie zagrają na wyjeździe z 10. Sokołem II Aleksandrów.