„Pepe” jesienią w 15 meczach zdobył 17 bramek i zanotował 6 asyst i przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi okręgowej, którą zresztą już raz wygrał. W okresie przygotowawczym trenował z zespołem III-ligowego Sokoła Aleksandrów i zagrał tam m.in. w Turnieju Halowym o Puchar Starosty Powiatu Zgierskiego (1 bramka) oraz w sparingach z UKS-em SMS Łódź (2 bramki) i Borutą Zgierz (hat-trick). Jak nieoficjalnie wiadomo, Sokół był zainteresowany pozyskaniem Szynki, ale nie porozumiał się z PTC w kwestii finansowej.

Ponadto oficjalnie dwoma nowymi zawodnikami „fioletowych” zostali KamilBartos i VadymShpitsa. Pierwszy to 25-letni pomocnik, wychowanek ChKS-u Łódź, który większość kariery spędził w Sokole Aleksandrów. W latach 2007-2011 rozegrał tam 56 meczów w II lidze (7 bramek) oraz 48 meczów w III lidze (1 bramka). Jesień zaś spędził w KS-ie Potworów (A-klasa Radom), gdzie rozegrał 4 mecze i zdobył 5 bramek. Drugi zaś to Ukrainiec urodzony 2 marca 1990 roku, który wcześniej reprezentował barwy Dynamo i Podilla Chmielnicki, występujące w 2. i 3. lidze ukraińskiej.

W minionym tygodniu PTC przegrało 1:3 (0:0) z 6. drużyną IV ligi – Pogonią-Ekolog Zduńska Wola oraz 0:5 (0:4) z 7. drużyną IV ligi Orłem Nieborów.

W meczu z Pogonią bramki zaczęły padać po ponad godzinie gry. W 65. min dla rywali trafił KrzysztofCichosz, a dziesięć minut później wyrównał Artur Klimek. Końcówka należała jednak dla rywali, którzy w ostatnich 10 minutach zdobyli jeszcze 2 bramki za sprawą RafałaPorady i KacpraKorony.

PTC grało składzie: (I połowa) R.Znojek - testowany, Sikorski, Kaźmierczak, Malinowski-Gromadzki, P.Przybylski, Shpitsa, Madejski - Cukierski, Szynka. (II połowa) Wilczyński - testowany, Sikorski, testowany, B.Znojek-Piasecki, Kling, Bartos, Bartyzel- Klimek, Hetmanek.

O ile mecz z Pogonią można było oceniać w miarę pozytywnie, o tyle rozegrany trzy dni później sparing z Orłem lepiej przemilczeć. Już do przerwy rywale prowadzili 4:0, a po przerwie dołożyli jeszcze jedno trafienie. Cały mecz został rozegrany pod ich dyktando. Bramki dla Orła zdobyli: MarcinKosiorek 25. i 42. min, RafałTrakul 29. i 65. min oraz MichałBrzózka 35. min.

PTC: R. Znojek – B. Znojek, Sikorski, Kaźmierczak, Malinowski - testowany, Kling, P. Przybylski, Madejski - Klimek, Cukierski. Na zmiany: testowany, Bartyzel, Piasecki.

W sobotę o godz. 14.00 na boisku ChKS-u w Łodzi „fioletowi” zagrają z Polonią Piotrków Trybunalski.