Piłkarze z Sempołowskiej przegrali mało chlubną serię sześciu meczów bez wygranej. Jako pierwszy musiał interweniować Adam Wilczyński, który dalekim wybiegiem uprzedził napastnika gości. W 3. minucie po strzale Rafała Cukierskiego piłkę z bramki wybił obrońca, a za chwilę w polu karnym znalazł się Damian Szmytka, którego strzał z bliska odbił bramkarz z Krośniewic. Chwilę później Wilczyński z wielkim trudem przeniósł nad poprzeczkę strzał z dystansu oddany przez pomocnika gości.

Później dwa razy prawą stroną szarpnął Michał Madejski, lecz najpierw jego dośrodkowania nie zamknął Cukierski, a potem „Madej” z ostrego kata strzelił w boczną siatkę. W 25. minucie świetnym prostopadłym podaniem ze środka pola popisał się Szmytka, a Dawid Boratyński w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Po zdobyciu gola PTC oddało inicjatywę. Co prawda, do siatki trafił Szmytka, lecz uczynił to ze spalonego. Bramkę po sprytnie rozegranym rzucie wolnym zdobyli też goście, ale i w tym przypadku sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Kibice siedzący na trybunach twierdzili, że niesłusznie, bo strzelec z Krośniewic wcale na spalonym nie był...

Co się odwlecze, to nie uciecze. Widać, że goście popracowali nad rozegraniem stałych fragmentów gry, bowiem w 40. minucie po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym Przemysław Borzuchowski znalazł się 7 metrów przed bramką PTC i strzałem pod poprzeczkę wyrównał.

Tuż po przerwie w dwustuprocentowej sytuacji znalazł się napastnik Krośniewianki, ale fatalnie przestrzelił z trzech metrów. W 54. minucie po główce jednego z gości piłka o milimetry minęła słupek bramki Wilczyńskiego. „Fioletowi” próbowali otrząsnąć się z przewagi outsidera. Strzał Szmytki na róg wybił bramkarz, a Cukierski przelobował bramkarza i bramkę. W 69. minucie wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej Hetmanek płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Przy tej sytuacji na lewej stronie powalczył o piłkę Cukierski, który idealnie wyłożył ją Hetmankowi. 180 sekund później na listę strzelców znów wpisał się Hetmanek, uderzając piłkę w tak zwany krótki róg.

W 79. minucie w idealnej sytuacji pomylił się Cukierski, ale minutę później jego wyczynu nie skopiował Mateusz Kling, lekkim, precyzyjnym strzałem ustalając wynik na 4:1.

PTC Pabianice – Krośniewianka Krośniewice 4:1 (1:1)
Gole: Boratyński 25., Hetmanek 69., 72., Kling 80. – Borzuchowski 40.
PTC: Wilczyński – Stuchała, Sikorski, Kaźmierczak, Znojek – Madejski, Bartyzel, Kling (82. Kaczmarkiewicz), Boratyński – Cukierski (82. Klimek), Szmytka (69. Hetmanek).