- Nie zasłużyliśmy na takie lanie – mówi szkoleniowiec Włókniarza. - Po przerwie jednak wszystko nam się posypało.

Gospodarze już w 20. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Janusz Jończyk nie wykorzystał świetnej okazji. Napastnik z Uniejowa zrehabilitował się na sześć minut przed przerwą, zapewniając „termalnym” prowadzenie po uderzeniu głową. Włókniarz wyrównał w 53. minucie, po strzale Marcina Olejnika z rzutu wolnego i rykoszetu od głowy jednego z zawodników Term. Gol dla „zielonych” podziałał na miejscowych niczym płachta na byka. Radość z remisu w pabianickim obozie trwała raptem 60 sekund. Bo właśnie tyle potrzebował Adrian Kasztelan (syn byłego zawodnika Włókniarza, Krzysztofa), by wrzucić piłkę do Piotra Matusiaka, który skierował ją do siatki. W 57. minucie znów Kasztelan otworzył drogę do bramki Włókniarza, a na raty trafił Kamil Zych.

Kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby w 61. minucie pabianiczanie wykorzystali rzut karny. Ale Damianowi Madajowi nie udało się strzelić. Świetnie obronił Jakub Skrzypiec, który wiosną fantastycznymi paradami powstrzymywał napastników „zielonych”. Dobitka Tomasza Sęczka też w niezrozumiały sposób nie znalazła drogi do bramki. Niemal natychmiast golem odpowiedziały Termy – tym razem strzelił Krystian Wojtczak. W 68. minucie było 5:1. Czwartą asystę zanotował Kasztelan, a piłkę do siatki skierował Jończyk. 120 sekund później Zych dobił strzał jednego z kolegów i było 6:1.

Miejscowi nie dawali za wygraną, chcieli zwyciężyć jak najwyżej. W 73. minucie obrona Włókniarza została kompletnie rozmontowana, a Jończyk dopełnił formalności. W 81. minucie zagrał do Zycha, który podobnie jak pan Janusz skompletował hat-tricka. To najwyższa wygrana Term w historii ligi okręgowej.

Termy Uniejów – Włókniarz 8:1 (1:0)

Gole: Jończyk 39., 68., 73., Matusiak 54., Zych 57., 70., 81., Wojtczak 62. - Olejnik 53.

Włókniarz: Rzeźniczak – Kozieł (55. Kuśmirowski), Stępiński, Olejnik, Maślakiewicz (70. Froncala), Pawlak (60. Okrojek) – Dobroszek, Rudzki (62. Polewczak), Sęczek, Madaj – Sumera.