Na Wielką Sobotę zaplanowano 19. kolejkę łódzkiej okręgówki. PTC na własnym stadionie zagra z Pogonią Rogów. Piłkarze Pawła Sieka chcą zmazać złe wrażenie po blamażu 0:4 w Głownie. Nadarza się ku temu świetna okazja, gdyż drużyna z Rogowa zalicza się do ligowych maruderów – z dorobkiem 15 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale na wiosnę zdobyła już cztery punkty, dokładnie tyle samo, ile PTC.

Po porażce w Głownie „fioletowi” spadli na 6. miejsce w tabeli, mają 28 punktów. Czy w Wielką Sobotę powiększą dorobek i zasiądą do świątecznych stołów w dobrych nastrojach?

Trudne zadanie czeka GLKS Dłutów. Opromienieni wygraną w osłabieniu nad Włókniarzem Konstantynów podopieczni Leszka Rosińskiego jadą do Rzgowa, gdzie o 11.00 zmierzą się z rezerwami trzecioligowego Zawiszy. Obie drużyny dzieli siedem miejsc w tabeli i siedem punktów (Zawisza II zgromadził 27 „oczek”, Dłutów 20).

Sęk w tym, że rzgowianie na własnym stadionie nie zwykli przegrywać, na dziewięć spotkań ulegli rywalowi tylko w jednym meczu. Szansę na punkty Dłutów musi upatrywać w tym, że rezerwy trzecioligowca nader chętnie idą z przeciwnikiem na kompromis – na swoich śmieciach zremisowali bowiem czterokrotnie.