Powodów, dla których decydujemy się na posiadanie ubezpieczenia na życie, jest wiele. Ważne, aby wiedzieć, co kryje się za każdym z nich.

Każdy z poniższych powodów można zastosować do takich pojęć, jak ubezpieczenie na życie a kalkulator na www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie łatwo poznać szczegóły polis jeszcze przed ich zakupem i spotkaniem z agentem ubezpieczeniowym.

Powód 1: zabezpieczenie bliskich na wypadek śmierci

Głównym zadaniem polisy jest zabezpieczenie rodziny ubezpieczonego na sytuację śmierci. Wielu z nas żyje obecnie budując swój dom, firmę, działalność w oparciu o kredyt, który będziemy spłacać w perspektywie wielu długich lat. Razem z współmałżonkiem tworzymy wspólny budżet, który pozwala nam na spłatę zadłużenia i konkretną jakość życia. Jednak w sytuacji, gdy któregoś z nas by zabrakło, jakość życia znacznie by spadła z powodu utraty dodatkowego źródła dochodów.

To mocno wpływa zarówno na poziom życia drugiej osoby, jak i przede wszystkim naszych dzieci. Polisa na życie pozwala w takiej sytuacji mieć gwarancję bezpieczeństwa. Suma ubezpieczenia ustalona w umowie ma być wsparciem, które będzie niezbędne w tak trudnej życiowej sytuacji, jaką jest utrata bliskiej osoby. Podstawowa polisa na życie pozwala włączyć w umowę najbliższe osoby, dzięki czemu zabezpieczenie będzie miało szerszy zakres i pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji, jakie płyną z utraty członka rodziny.

Powód 2: pomoc w trudnych sytuacjach życiowych

Każda oferta podstawowa może zostać odpowiednio rozszerzona według naszych preferencji. Warto zastanowić się nad odpowiednim rozszerzeniem, ponieważ może być ono niezwykle pomocne w kryzysowych sytuacjach.

Przykładowo rozszerzenie zdrowotne może zawierać w swojej ofercie konsultacje u specjalistów, transport medyczny, dofinansowanie do leków nierefundowanych oraz kilka innych, niezwykle ważnych opcji. W sytuacji zdiagnozowania choroby możemy liczyć na pomoc, która w różny sposób może uratować nasze zdrowie, a przede wszystkim życie. Dlatego warto rozeznać się w możliwościach, jakie dają nam umowy dodatkowe.

Powód 3: uzyskanie renty i opieka nad dziećmi

Możemy zakupić polisę dla naszego dziecka, która będzie wsparciem w wejście w dorosłość poprzez gromadzenie środków do czasu uzyskania pełnoletności. Takich opcji zabezpieczenia wśród ubezpieczeń jest kilka.

Możemy również zabezpieczyć dzieci decydując się na odpowiednie ubezpieczenie dla siebie. Zanim wybierzemy polisę dla siebie, zastanówmy się, jaka forma pomocy może być dla nas w przyszłości najbardziej korzystna. W sytuacji gdy zachorujemy lub ulegniemy poważnemu wypadkowi, możemy mieć kłopot z zorganizowaniem opieki nad dziećmi, a także zapewnieniu im odpowiedniej jakości życia.

Wypadek lub choroba niestety mocno wpływają na nasze zarobki, a przedłużające się w czasie leczenie lub rehabilitacja nie będą w tym pomocne. Tym samym warto zwrócić uwagę, czy oferta naszego ubezpieczenia posiada możliwość wypłacania stałej renty w przypadku długiego pobytu w szpitalu, leczenia lub rehabilitacji.

Powód 4: inwestycja w przyszłość

To, co również może nam zaoferować ubezpieczenie na życie, to inwestycja w przyszłość. Istnieją polisy inwestycyjne, które poprzez częściowe inwestowanie środków (rodzaj i wysokość inwestycji możemy ustalić samodzielnie) mogą przynieść nam dodatkowe korzyści. Suma ubezpieczenia może dzięki temu znacznie wzrosnąć bez ryzyka utraty uzbieranych środków.

Takie ubezpieczenie na życie jest odpowiednio skonstruowane, aby ubezpieczony nie stracił pieniędzy, które latami inwestował. Jest to forma polisy całkowicie bezpieczna, dzięki której można dodatkowo się wzbogacić.

Aby dowiedzieć się więcej porównaj oferty ubezpieczeń na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl.