- Dziś po roku praktyki wiemy, że zajęcia, które najbardziej podobają się przedszkolakom, to rytmika przy muzyce gitarowej i zajęcia artystyczne, czyli lepienie w glinie, malowanie rękami - wylicza psycholog Ewa Majchrowska, właścicielka ART-u przy ul. Poniatowskiego 5.
Zajęcia dla maluchów prowadzone są do południa i popołudniu. Na zajęciach dopołudniowych dwa razy w tygodniu po dwie godziny przedszkolaki uczą się języka angielskiego, tańczą i śpiewają. To szczególnie cenne zajęcia dla dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola lub dla tych, które wkrótce zaczną się tam uczyć. W Akademii mają szansę poprzez zabawę rozwijać się emocjonalnie, społecznie i bez stresu dołączyć do zajęć przedszkolnych.
- Młodzież zaprosiliśmy na zajęcia hip- hopu i tańca w stylu Jacksona – dodaje Majchrowska.
Psycholodzy są przekonani, że to efektywny terapeutyczny sposób na poradzenie sobie z nadpobudliwością. Bardzo dobre rezultaty w pracy z dziećmi przynosi taniec (pomaga im się otworzyć, uruchomić wyobraźnię, nawiązać relację). Pomaga pokonać nieśmiałość i daje możliwość poznania nowych znajomych. W Akademii świadczone są również usługi logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy oraz usługi psychoterapeutyczne dla dzieci, rodziców i osób dorosłych.

Więcej informacji na stronie www.artpabianice.pl lub pod tel. 501 322 163.