- W kwietniu Port Łódź Junior zmieni się w niezwykłą krainę bajek i baśni, pełną fantazji, magii i niezwykłych historii – zachęca Maria Szwed, rzecznik Centrum.

Bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat będą w sali zabaw Port Łódź Junior w godzinach 12.00-20.00 (poniedziałek – piątek), 10.00-20.00 (sobota, niedziela).

Oto szczegółowy harmonogram warsztatów:

Mamo, Tato - jesteście super!

Od 8 do 14 kwietnia dzieci będą poszukiwać swoich superbohaterów w życiu codziennym i najbliższym otoczeniu. Ciekawe warsztaty pomogą najmłodszym określić, jakie cechy ma superbohater, a dzięki licznym zawodom sprawnościowym nawet najmłodsze dzieci będą mogły poznać sekrety Batmana, Spidermana czy Kobiety Kota. Wszystko pod okiem profesjonalnych animatorów.

Czary mary, hokus pokus

Między 15 a 21 kwietnia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, najmłodsi znajdą się w świecie pełnym tajemnic i czarów. Wstąpią do szkoły magii, gdzie poznają zaklęcia na dobre uczynki, a dzięki nadprzyrodzonym mocom i czarodziejskim eliksirom nauczą się pomagać innym w niecodzienny sposób. Kto wie, może uda im się przedostać przy pomocy nowo nabytych zdolności do mroźnej Narnii czy Szmaragdowego Grodu?

Zza teatralnych kulis

W ostatnim tygodniu kwietnia (22–30 kwietnia) każde dziecko będzie mogło poznać teatr od kuchni. Najmłodsi dowiedzą się, na czym polega praca aktora, reżysera, scenografa czy suflera. Ponadto maluchy będą mogły same spróbować swoich sił na scenie, wcielając się w różne postaci poprzez zabawę, ćwiczenie mimiki, charakteryzację, ruch, śpiew i taniec. Milusińscy będą mogli także rozwijać swoje zdolności manualne i plastyczne przez tworzenie masek teatralnych, lalek, kukiełek, pacynek i marionetek.