Nieprzetworzona żywność, pokarmy bogate w witaminy i minerały, regularne jedzenie min. 5 posiłków każdego dnia może zdziałać cuda i odmienić życie. Nie każdy jednak wie, czego potrzebuje nasz organizm i nie zawsze ma czas. aby samemu przygotowywać posiłki. Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zadbać o zbilansowaną i dopasowaną do swoich potrzeb dietę jest catering dietetyczny. To rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcą zadbać o racjonalne odżywianie i tym samym zadbać o swój organizm.

Czym jest catering dietetyczny?

Zasady zdrowego odżywiania znane są praktycznie każdemu od wielu lat, jednak catering dietetyczny dopiero od niedawna zagościł w polskich miastach. Do tej pory głównie korzystali z niego sportowcy i celebryci, nie da się jednak nie zauważyć, że obecnie coraz więcej osób korzysta z jego usług. Catering dietetyczny to zdrowy i zbilansowany sposób odżywiania zgodny z wybraną przez nas dietą. Jest to kompleksowe rozwiązanie, ponieważ obejmuje on śniadanie, lunch, obiad i kolację. Zgodnie z ustalonymi godzinami catering jest nam dostarczany bezpośrednio we wskazane miejsce - nieważne, czy będzie to w pracy, czy w domu. Jest to świetnie rozwiązanie dla osób nie mających czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków bądź też dla tych, którzy nie do końca potrafią przygotować dietetyczne potrawy.

Catering dietetyczny jest inaczej określany jako dieta pudełkowa. Ma to związek z tym, że posiłki dostarczane są właśnie w pudełkach. Ile kosztuje taka przyjemność? Cena cateringu dietetycznego zróżnicowana jest głównie pod względem ilości posiłków, jakie obejmuje. Trzy bądź też cztery posiłki kosztują dziennie od 50 do ok. 80 zł.

Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa jest przeznaczona dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Poszczególne programy obejmują potrzeby zarówno osób prowadzących aktywny tryb życia (np. sportowców), chcących stracić zbędne kilogramy jak i tych, którzy nie spożywają określonych produktów (np. dla wegan bądź też osób z nietolerancją pokarmową). Catering to również zdrowa dieta dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Spośród licznych propozycji można znaleźć również te, stworzone z myślą o nich, bogatych w najpotrzebniejsze im składniki. 

Catering dietetyczny jest również świetną propozycją dla tych, którzy chcą nabyć zdrowe nawyki żywieniowe. Dzięki niemu uczą się systematyczności i spożywania pełnowartościowych produktów. Jest on inwestycją w nasze zdrowie, a więc w to, co dla nas najcenniejsze. Zdrowe żywienie powinno stanowić podstawę dbania o swój organizm, a dieta pudełkowa z dostawą jest na to idealnym sposobem. To oszczędność czasu, która przy okazji gwarantuje pełnowartościowe potrawy o właściwej kaloryczności.

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny daje nam możliwość jedzenia smacznych i zdrowych posiłków każdego dnia. Dzięki niemu życie w biegu nie musi oznaczać zapominania o posiłkach lub zastępowanie ich pierwszymi lepszymi przekąskami. To gwarancja właściwego żywienia niezależnie od tego, jaki prowadzimy tryb życia. Dieta pudełkowa to oszczędność czasu, którego obecnie każdy z nas ma za mało. Nie chodzi tylko o samo przygotowywanie potraw, ale również stałe kontrolowanie ich kaloryczności oraz rodzaju produktów, z jakich są przygotowywane. 

Dieta powinna dostarczać nam wszelkich potrzebnych witamin i mikroelementów. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby, dlatego też catering umożliwia nam dobór sposobu żywienia do naszych indywidualnych preferencji. Nie musimy się obawiać, że któryś z produktów może nam zaszkodzić, ponieważ to my wybieramy konkretną dietę. Najlepszy catering dietetyczny jest precyzyjny i dostarczy nam każdego dnia dokładne tyle kalorii, ile nam potrzeba. Różnorodność, bogactwo składników i smaków - to cechy, które charakteryzuje ten sposób odżywiania. No i oczywiście wygoda - nie musimy kontrolować pory posiłków, ponieważ catering robi to za nas.

Jeszcze jedną zaletą cateringu dietetycznego jest jego skuteczność. Bardzo często korzystają z niego osoby, które chcą stracić na wadze. Dieta pudełkowa umożliwia właściwe zaplanowanie posiłków w taki sposób, aby dostarczyć organizmowi to co niezbędne i ograniczyć chęć podjadania. 

Gdzie znaleźć i jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa można obecnie znaleźć w całej Polsce. Niezależnie od tego gdzie mieszkamy, bez trudu znajdziemy tam firmę, która oferuje taką usługuję. Przykładowo Olsztyn, Elbląg i Gdańsk są obsługiwane przez catering dietetyczny Fitking, który oprócz ustalonych planów oferuje również możliwość samodzielnego skomponowania posiłków z wybranych przez nas składników.

Poszczególne firmy dowożą swoim klientom zamówione posiłki, w związku z czym można skorzystać z takiej usługi również mieszkając w nieco mniejszej miejscowości. Jak wybrać odpowiedni catering dietetyczny? Pierwszym kryterium powinno być upewnienie się, że dana firma współpracuje z dietetykiem, który opracowuje poszczególne diety w ramach cateringu. Nie chodzi tylko o dobór odpowiednich produktów, ale również o możliwość konsultacji i dopasowania planu żywieniowego do naszych potrzeb. Warto zapoznać się również z opiniami osób, które skorzystały z usług konkretnego cateringu. Nie warto zrażać się kilkoma negatywnymi głosami, jednak bez wątpienia dużo pozytywnych opinii jest mile widziane. 

Catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem na dzisiejsze czasy. Stres, ciągły pośpiech oraz brak czasu nie powinny stanowić wymówek, z powodu których nie zwracamy uwagi na to, co jemy. Jest to raczej wyzwanie, któremu chcemy stawić czoła i na które rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Jeśli nie jesteś amatorem gotowania, a chcesz każdego dnia jeść zdrowe i zbilansowane posiłki to nie zwlekaj - zdecyduj się na catering dietetyczny! Jest to świetna inwestycja w Twoje zdrowie i lepsze samopoczucie.