Animacje rozpoczęły się tam 7 grudnia i odbywać się będą w każdy przedświąteczny weekend miesiąca. Przedświąteczne warsztaty będą szansą dla najmłodszych na nauczenie się własnoręcznego wykonywania pachnących mydełek, czy samodzielnego dekorowania pierniczków. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na dzieci, które w weekendy 7-8, 14-15 i 21-22 grudnia zagoszczą w Porcie Łódź.
Port Łódź to miejsce, gdzie zdarzą się świąteczne cuda. Cudowne będą też z pewnością wzory, jakimi najmłodsi udekorują korzenne pierniczki i imbirowe ciasteczka. Dzieci, które zechcą spróbować swoich sił w przygotowywaniu choinkowych dekoracji, będą mogły wziąć udział w zajęciach z technik wykonywania przyjaznych dla środowiska bombek i łańcuchów. Nauczą się też, jak ekologicznie i ładnie zapakować świąteczne prezenty. Opakowania te przydadzą się z pewnością tym, którzy zdecydują się pojawić na eko-warsztatach, podczas których mikołajowe Śnieżynki pokażą dzieciom jak ze słomy, waty, skrawków materiału i guzików wykonać niepowtarzalne prezenty pod choinkę dla rodziców oraz dziadków. Trafionym prezentem mogą okazać się również samodzielnie wykonane mydełka, które wyjdą spod rąk zdolnych maluchów uczestniczących w warsztatach mydlarskich. Najmłodsi goście Portu Łódź będą mogli również spróbować swoich sił w uzupełnianiu kolorowanek. Świąteczne dni zwieńczy wspólna nauka kolędowania pod okiem śnieżynki grającej na gitarze.


Wszystkie bezpłatne świąteczne warsztaty odbywać się będą w godz. 11.00-20.00 w soboty i 11.00-19.00 w niedziele. Stoiska z warsztatami zlokalizowane zostały w Atrium Portu Łódź.