Mam wykształcenie medyczne i dobrze rozumiem potrzebę przemyślanego wspomagania swojego ciała. Gdy nie jestem zajęty pracą, jestem crossfiterem oraz trenerem. A więc uprawiam intensywnie sport ogólnorozwojowo, dla własnego dobrego samopoczucia, bo lubię czuć się dobrze. Przyjmuję suplementy i odżywki, nie tylko by czuć się lepiej, ale także z powodów udowodnionych naukowo. Jestem profesjonalistą. Dlatego mówię z całkowitą pewnością: zarówno sportowcy, jaki osoby aktywne fizycznie powinny uświadomić sobie, jak istotna jest odpowiednia suplementacja przy ich trybie życia. Uzupełnianie swojej diety o wysokiej jakości białko, węglowodany, aminokwasy, a przede wszystkim witaminy ma głęboki sens. Cieszy mnie, że czasy prostego mieszania dwóch składników, gdzieś w starym magazynie, bez zapewnienia czystości, to już przeszłość. Najwyższa pora wyrosnąć z odżywek rodem z garażu. Jakość tych substancji to jakość mojego życia i dlatego, jako lekarz, zaufałem zawodowcom – farmaceutom - mówi Hubert Kołodziejczak, crossfitter, trener, III miejsce na Cross Baltic Challenge.

Farmaceutyczna jakość odżywek

Marka odżywek i suplementów dla sportowców - Formotiva składa się z gamy 93 rożnych produktów. Są to odżywki proteinowe, potreningowe, wspomagające stawy oraz wiele innych. Wszystkie one zawierają wysokojakościowe aminokwasy, kreatyny oraz witaminy, niezbędne do prawidłowego rozwoju ciała osób, które uprawiają sport amatorsko lub zawodowo. Formotiva to produkty wytwarzane w oparciu o certyfikowane komponenty, w ściśle kontrolowanych warunkach oraz tych samych standardach, które wymagane są w przypadku leków.

- Formotiva to znacząca inwestycja dla Aflofarmu, pokazująca w jak dobrej kondycji jesteśmy jako firma. Od wielu lat przygotowywaliśmy serię zbilansowanych produktów, w nowoczesnej formie, adresowaną do profesjonalistów jak i amatorów. Od samego początku chcieliśmy, by były to produkty z kategorii SMART – czyli wysoka, farmaceutyczna jakość połączona z sensowną dla Klienta ceną i szeroką gamą produktu. Czyli dobrze dobrana oferta dla wymagającego Klienta. Postawiliśmy na jakość i naukę. To była dobra decyzja - rynek pozytywnie zareagował na nasz produkt, a dziś szukamy menedżerów do rozbudowy struktur sprzedaży w Niemczech - mówi Jacek Furman (prezes Aflofarm Farmacja Polska).

Aflofarm to nowoczesna, innowacyjna firma farmaceutyczna, spełniająca najwyższe światowe standardy GMP. Proces projektowania nowych produktów oparty jest na własnych pracach oraz badaniach naukowych. Aflofarm zatrudnia ponad 700 wysokokwalifikowanych specjalistów w swoich dziedzinach, dając im pole do kreatywności i ciągłego pogłębiania swojej wiedzy, także poza Polską. Laboratoria wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia, pozwalające na opracowanie produktów o najwyższej jakości i bezpieczeństwie dla klienta. Całość procesów produkcji i dystrybucji podlega ścisłej kontroli Głównego Inspektora Farmaceutycznego.