Jak materac wpływa na nasze zdrowie?

Jednym z najlepszych producentów materacy jest Hilding. Na jego stronie internetowej można znaleźć wiele porad dotyczących doboru materaca, łóżka, a nawet akcesoriów do sypialni. Producent posiada w ofercie wysokiej jakości produkty, które posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo zostały poddane specjalistycznym badaniom przez Szwajcarski Instytut AEH, które potwierdziły ich znakomitą ergonomię, higienę i trwałość. Marka Hilding dba nie tylko o zdrowie swoich klientów, ale również ich świadomość dotyczącą wpływu materacy oraz łóżek na samopoczucie i jakość snu. Odpowiednio dobrany materiał może poprawiać pracę naszego układu krążenia, zniwelować bóle kręgosłupa i karku czy też zmniejszyć napięcie mięśniowe. Przykładem może być pianka termoelastyczna Visco wykorzystywana w materacach Hilding, która dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Dzięki temu mięśnie i kręgosłup mogą w nocy odpocząć, a użytkownik budzi się rankiem wypoczęty. 

Wielu z nas żyje również w przekonaniu, że materace sprężynowe są niewygodne i obniżają jakość snu. Tymczasem Hilding gwarantuje najwyższą jakość snu na udoskonalonych modelach z wypełnieniem sprężynowym, umieszczając każdą sprężynkę w osobnej kieszonce. Dzięki temu zyskujemy wysoką elastyczność punktową, co wpływa pozytywnie na komfort snu nawet w przypadku par. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru materaca, przeczytaj: “Jak dobrać materac?”.

Jaki materac będzie dla mnie odpowiedni?

Można powiedzieć, że wybór materaca to kwestia indywidualna. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać w takim razie odpowiedni produkt dla par. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, które wpływają na wybór materaca. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę wzrost. Podłoże, na którym śpimy, nie powinno być krótsze niż wzrost użytkownika z zapasem 25 cm. Kolejna kwestia to szerokość materaca. W tym przypadku wyznacznikiem będzie waga. Eksperci zalecają, aby każdy użytkownik miał do dyspozycji przestrzeń nie mniejszą niż 80 cm. Aby spać wygodnie, musimy mieć miejsce do przewrócenia się na drugi bok, położenia na plecach, brzuchu lub innej zmiany pozycji. Producent Hilding zwraca również uwagę, że nie ma jednej uniwersalnej twardości materaca, która sprawdzi się u każdego. 

Jak dobrać twardość materaca? Każdy klient może przetestować materac. Jako świadomi klienci powinniśmy skorzystać z tej możliwości. Kiedy położymy się na plecach, wsuńmy dłonie pod lędźwie i spróbujmy przesunąć je ku górze. Jeżeli zrobimy to bez problemu, materac jest prawdopodobnie za twardy. Kiedy ręce zostają zablokowane, powinniśmy pomyśleć o twardszym podłożu. Natomiast lekki opór wskazuje na idealny wybór. Nieodpowiednia twardość materaca może powodować kłopoty ze snem. Jeżeli borykasz się z takimi problemami, przeczytaj także: “Jak szybko zasnąć - sprawdzone sposoby na zaśnięcie".

Wygodne łóżko ma znaczenie!

Według badania przeprowadzonego przez producenta Hilding w 2018 roku, aż 61,4% respondentów uważa, że wygodne łóżko ma wpływ na uczucie wyspania się. Wśród zalet łóżek z materacem wymieniają między innymi: lepszy komfort snu, możliwość dopasowania produktu do własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że Hilding oferuje nie tylko materace, ale również łóżka. Oprócz gotowych modeli każdy klient ma możliwość skomponowania własnego produktu. Dzięki temu możemy dobrać idealnie zarówno materac, jak i łóżko. Jeżeli lubimy niestandardowe rozwiązania, warto zwrócić uwagę na łóżko z europalet. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w artykule: „Jak zrobić łóżko z palet? Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?”.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.