Aby poprawić swoją płynność finansową, przedsiębiorcy mogą skorzystać z kilku rozwiązań. Jednym z nich jest faktoring.

1. Czym jest faktoring?

2. Kiedy faktoring, a kiedy pożyczka?

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wydatkami, w tym z koniecznością regularnego opłacania składek na ZUS, wypłacania wynagrodzeń dla pracowników i płacenia za dostawy towarów od kontrahentów. Długi czas oczekiwania na płatność za fakturę za wykonane zlecenie może być poważnym problemem, dlatego z pomocą przedsiębiorcom przychodzi faktoring. Dowiedz się więcej na jego temat.

Czym jest faktoring?

Faktoring to możliwość odsprzedania faktur z odroczonym terminem płatności i uzyskania gotówki znacznie szybciej. Firma zajmująca się faktoringiem odkupuje fakturę za określony procent jej wartości i to ona otrzymuje późniejszą płatność za wystawiony dokument. Przedsiębiorca w zamian dostaje gotówkę, którą może przeznaczyć na pilne wydatki, unikając utraty płynności finansowej. Ranking faktoringu dostępny na https://www.czerwona-skarbonka.pl/faktoring-porownanie-firm-faktoringowych/ pozwala szybko znaleźć ofertę, dzięki której uzyska się najwyższą kwotę za odsprzedaną fakturę. Dzięki temu przedsiębiorstwo poradzi sobie finansowo w trudniejszym okresie i będzie z powodzeniem dalej prosperować.

Kiedy faktoring, a kiedy pożyczka?

Z faktoringu można skorzystać, jedynie gdy ma się niezapłacone faktury do odsprzedania. Nie zawsze jednak opłaca się to robić. Jeśli kwota na fakturze jest bardzo niska, firma faktoringowa może zrezygnować z jej kupna. Wtedy dofinansowanie firmy łatwiej jest uzyskać, sięgając po pożyczkę. Dzięki niej szybko uzyska się pieniądze na bieżącą działalność lub inwestycję, która pomoże znacząco zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa i podnieść zyski z jego prowadzenia. Pożyczki dla firm są oferowane zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. W wyborze najkorzystniejszej oferty, podobnie jak w przypadku faktoringu, pomoże ranking. Dzięki niemu znajdzie się pożyczkę z niskim oprocentowaniem, którą można spłacić nawet w kilkudziesięciu dogodnych ratach. Takie rozwiązanie umożliwia poprawienie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa bez obaw, że zaciągnięta pożyczka okaże się zbyt dużym obciążeniem i pogorszy płynność finansową firmy jeszcze bardziej.