Niestety, czekanie na pieniądze przez długi czas nie wpływa dobrze na kondycję finansową przedsiębiorstwa… Na szczęście faktoring online może być najlepszym sposobem na ustabilizowanie sytuacji finansowej w Twojej firmie!

Faktoring online – na czym polega?

Faktoring online to forma finansowania przedsiębiorstw, która uznawana jest za najprostszy i najbardziej przejrzysty sposób dbania o stabilizację finansową firmy. Kiedy wystawisz swojemu kontrahentowi fakturę z terminem płatności na przykład 60 dni, masz do wyboru dwie opcje. Możesz czekać na płatność nawet przez dwa miesiące albo też możesz skorzystać z faktoringu. W tym przypadku wystarczy, że znajdziesz zaufaną firmę faktoringową, która odkupi od Ciebie wierzytelność, a pieniądze wpłyną na Twoje konto nawet tego samego dnia. 

Twój kontrahent natomiast będzie mógł opłacić fakturę w terminie określonym na dokumencie, z tą różnicą, że przelew wykona na konto firmy faktoringowej. Prawda, że to bardzo proste? Nie bez powodu na faktoring online decydują się głównie ci przedsiębiorcy, którzy cenią sobie jasne i przejrzyste rozwiązania oraz nie chcą tracić czasu na  zbędne formalności. W końcu w biznesie czas to pieniądz!

Kiedy warto zdecydować się na faktoring? 

Przedsiębiorcy decydują się na faktoring online w różnych sytuacjach. Co istotne, faktoring coraz częściej wybierany jest nie tylko przez duże przedsiębiorstwa transportowe i budowlane czy przez firmy produkcyjne, ale też przez małych przedsiębiorców. Obecnie nawet osoby, które prowadzą JDG, chętnie korzystają z faktoringu. A zatem – kiedy warto zdecydować się na faktoring online i jak wybrać najlepszą ofertę?

Gdy wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności...

Faktury z odroczonym terminem płatności są bardzo popularne w niektórych branżach, w  szczególności we wspomnianej branży budowlanej czy transportowej. W wielu przypadkach możliwość wystawienia takiej faktury ma bardzo duży wpływ na wybór wykonawcy. Warto zatem zwiększać konkurencyjność swojej firmy na rynku i oferować klientom takie faktury. Tym bardziej, że dzięki faktoringowi online nic nie ryzykujesz. Pieniądze możesz otrzymać niemal od razu po wystawieniu faktury, bez czekania na przelew od kontrahenta. A klient będziesz cieszył się możliwością zapłaty w późniejszym terminie. 

Kiedy płynność finansowa Twojej firmy jest zagrożona...

Kolejną sytuacją, w której warto zastanowić się nad faktoringiem online, jest moment, gdy płynność finansowa firmy zostaje zakłócona. Brak płynności może oznaczać, że w firmie zacznie brakować środków na bieżące wydatki, a także na pensje czy na wynajem lokalu. Nietrudno się domyślić, że przedłużający się brak płynności finansowej może być bardzo niebezpieczną sytuacją! Faktoring online może być rozwiązaniem tego problemu, nie będziesz bowiem musiał czekać na płatność od klientów – pieniądze zyskasz niemal od razu, co pozwoli na pokrycie zobowiązań. 

Faktoring online jako sposób na ustabilizowanie sytuacji finansowej firmy? 

Zdecydowanie tak! Faktoring online z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularny wśród przedsiębiorców – szczególnie tych, którzy cenią sobie finansowe bezpieczeństwo i rozumieją, jak ważna jest płynność finansowa w firmie. Czasem wystarczy chwila, aby płynność ta została zakłócona – na przykład gdy klienci zaczynają spóźniać się z płatnościami lub gdy oczekują faktur z odroczonym terminem płatności. A przecież firmowych wydatków nie brakuje – od pensji pracowników, poprzez wynajem biura i serwis sprzętu, aż po inwestycje w rozwój firmy. 

Aby uniknąć problemów z płynnością finansową, a później również bardzo niebezpiecznych zatorów płatniczych, warto regularnie sprawdzać, jak wygląda sytuacja. Faktoring online jest dobrym zabezpieczeniem w sytuacji, gdy płynność ta zostaje zakłócona lub gdy wielu kontrahentów jednocześnie oczekuje faktur z długim terminem płatności. I nie tylko – faktoring online sprawdzi się także w sytuacji, gdy nawiązujemy współpracę z nowym kontrahentem i nie wiemy, czy ma w zwyczaju opłacanie faktur szybko, czy może czeka z tym aż do terminu płatności. 

Skorzystaj z usług zaufanej firmy faktoringowej! 

Podsumowując, faktoring online jest świetnym sposobem na ustabilizowanie sytuacji finansowej w firmie. To 100% gwarancji, że pieniądze wpłyną na firmowe konto nawet tego samego dnia, w którym podpiszemy umowę faktoringu. A jeśli zależy Ci na wysokiej jakości obsługi i dobrych warunkach finansowych, koniecznie zapoznaj się z ofertą faktoringu online firmy Fandla. To firma faktoringowa, która działa w myśl zasady, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!