Warto zwrócić na to uwagę nie tylko ze względu na podatki, ale także przede wszystkim dla spokoju własnego sumienia i pewności, że w razie potrzeby uzyskamy odpowiednią pomoc. Po czym poznać, że dany bukmacher działa w oparciu o odpowiednią licencję? Wystarczy zaobserwować kilka istotnych cech, którymi cechuje się odpowiedzialna spółka świadcząca zakłady wzajemne.

Pozwolenie musi być

Jeżeli bukmacher działa w Polsce legalnie, musi posiadać odpowiednie zezwolenie nadawane przez Ministerstwo Finansów. Informacja ta powinna być dostępna na stronie operatora, razem z innymi danymi definiującymi firmę. Legalni bukmacherzy internetowi również stosują się do tej zasady - jeżeli witryna, z której chcesz skorzystać, nie oferuje takich informacji do wglądu, lepiej zastanowić się nad zmianą platformy.

Razem z informacją o licencji powinniśmy szukać także danych dotyczących podatków. Zakłady sportowe są obłożone podatkiem obrotowym w wysokości 12%, o którym rzetelny bukmacher również powinien informować na swojej stronie.

Zwróć uwagę na domenę

Zgodnie z prawem operatorzy zakładów sportowych mogą świadczyć usługi dotyczące tylko zakładów wzajemnych. Dodatkowym wymogiem Ministerstwa Finansów jest również posiadanie strony opartej o domenę z końcówką .pl. Każdy bukmacher, który dysponuje w Polsce stroną z inną końcówką, nie posiada licencji na zawieranie zakładów.

Kolejną cechą legalnie działającego operatora jest mnogość sposobów płatności, w szczególności tych najbardziej popularnych, jak platformy do szybkich przelewów, płatność kartą czy przelewem bankowym. Jeżeli bukmacher oferuje niewiele opcji zapłaty, a w dodatku są to mało popularne sposoby, warto zastanowić się nad współpracą z taką firmą, ponieważ może ona działać nielegalnie.

Realizowanie kuponów na zakłady sportowe u legalnie działającego bukmachera, zarówno tradycyjnego jak i internetowego, niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim nie musimy martwić się o opodatkowanie i wizytę urzędnika skarbowego. Dodatkowo mamy pewność, że w razie problemów otrzymamy odpowiednią pomoc, a także będziemy mogli wypłacić swoje środki w dowolnym momencie. Korzystanie z licencjonowanych zakładów sportowych pozwala nam cieszyć się emocjami, jakie niesie realizowanie wybranych kuponów bez ryzyka, że zostaniemy oszukani.

Na temat polskich bukmacherów internetowych wiele można dowiedzieć sie na portalu https://zapytajbukmachera.pl