Każdy, także nieduży balkon możemy urządzić wedle naszych potrzeb. Wystarczy, że potraktujemy go jako część mieszkania i jak najlepiej wykorzystamy przestrzeń, którą dysponujemy. Wiosna to najlepszy moment na jego aranżację i stworzenie w nim miejsca do wypoczynku, pracy, spożywania posiłków na świeżym powietrzu, czy przyjmowania gości. Niezbędnymi elementami takiego balkonu będą praktyczny, dopasowany do naszych potrzeb stół i wygodne krzesła.

Na niewielkim balkonie idealnie sprawdzi się komplet mebli ogrodowych ASKHOLMEN – to wykonane z twardego drewna stół i krzesła, które pozwolą cieszyć się ładną pogodą nawet na niewielkiej przestrzeni. Zaokrąglony z jednej, a prosty z drugiej strony stół umożliwia dokładne przystawienie do ściany, dzięki czemu oszczędzamy sporo miejsca. Składany blat to jego dodatkowy atut. Złożyć możemy również krzesła z tej kolekcji. Rozwiązaniami dedykowanymi małym balkonom są także meble IKEA z serii TUNHOLMEN, TÄRNÖ i VÄDDÖ.

Jeżeli dysponujemy znacznie większą przestrzenią na świeżym powietrzu, powinniśmy zastanowić się nad stworzeniem miejsca, do którego moglibyśmy przenieść rodzinne obiady w ciepłe, letnie popołudnia. Meble ogrodowe, przy których zasiądzie nawet 10 osób, znajdziemy w kolekcji IKEA FALSTER, ÄPPLARÖ czy ÄNGSÖ. Na dużym balkonie warto zaaranżować także przestrzeń dla dzieci. Możemy to zrobić na przykład przy pomocy serii MAMMUT, która doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz, gdyż jest wykonana z materiałów odpornych na deszcz, słońce, śnieg i zabrudzenia.

Jeżeli pogoda nie dopisze, rodzinne uroczystości z pewnością pozostaną w czterech ścianach. Wtedy przyda się duży stół i wygodne krzesła do kuchni, salonu lub jadalni. Jeżeli chodzi o stół, warto postawić na rozkładany (np. BJURSTA) lub z opuszczanym blatem (np. NORNÄS), przy którym zawsze starczy dla wszystkich miejsca.

Do 29 maja przy zakupie stołu i co najmniej dwóch krzeseł, zarówno z Działu Jadalnia, Dziecięcego, jak i Meble Ogrodowe, 15 proc. ceny zestawu IKEA Łódź zwraca na kartę rabatową. Przykładowo, kupując zestaw ÄPPLARÖ (stół + 6 rozkładanych krzeseł), zyskujemy 217,95 zł, które możemy wykorzystać przy kolejnych zakupach.