Zwłaszcza, gdy przeprowadzamy się w rodzinnym gronie i do przewiezienia mamy wyposażenie całego mieszkania czy domu. To nie jest coś, co zrobisz „od ręki”. Jak zorganizować szybko i tanio przeprowadzkę na terenie kraju czy za granicę?

Zacznij od znalezienia doświadczonego przewoźnika

Zamiast przeglądania dziesiątek internetowych stron, pytania znajomych o polecone firmy czy dopraszania się o wyceny, możesz wystawić ogłoszenie w serwisie Clicktrans, który łączy osoby potrzebujące transportu w przewoźnikami. Po bezpłatnej publikacji ogłoszenia przewoźnicy proponują wyceny, rywalizując o zlecenie w formie internetowej aukcji. To osoba zlecająca transport może wybrać najlepszą dla siebie opcję. W bazie Clicktrans znajdują się sprawdzeni przewoźnicy, których doświadczenie i opinie poprzednich klientów można w każdej chwili sprawdzić na stronie.

Zadbaj o bezpieczny załadunek

Wybierając firmę transportową do przeprowadzki, warto zdecydować się na opcję transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ładowanie całego dobytku jest nie tylko czasochłonne, ale także męczące. Sprawdzona firma przewozowa ma w tym wprawę. Ponadto, przeglądając oferty od firm warto wybrać tę, która zapewnia ubezpieczenie załadunku. W przypadku transportu dobytku, zwłaszcza na dalekim dystansie, lepiej „dmuchać na zimne”.

Ostrożnie spakuj swoje rzeczy

Gdy wybierzesz przewoźnika, pozostawiasz najtrudniejsze zadanie za sobą. Potem zostaje jedynie przemyślane przygotowanie rzeczy do transportu. Na początek pozbądź się tych, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Nienoszone ubrania, stara zastawa stołowa, mebel ze strychu – to wszystko może znaleźć nowych szczęśliwych właścicieli. A ty ograniczysz liczbę przewożonych rzeczy, zmniejszając cenę transportu. Pamiętaj, aby podczas zbierania domowego dobytku, pakować posegregowane rzeczy do kartonów, które następnie warto wyraźnie opisać. Na sam koniec schowaj ważne dokumenty i rzeczy codziennego użytku. Wszystkie delikatne pakunki warto wyraźnie oznaczyć. Dodatkowo zabezpiecz szklane rzeczy, wartościowe przedmioty czy sprzęty RTV. Jeśli zastanawiasz się, jak spakować coś nietypowego czy dużego, mnóstwo wskazówek znajdziesz na popularnym blogu o tematyce transportowej.

Zaoszczędź na przeprowadzce

Co zrobić, aby przeprowadzka była jak najmniej kosztowna? Tańsze oferty znajdziesz na Clicktrans.pl, ponieważ serwis łączy osoby, które chcą coś przewieźć z firmami, które jadą w tym samym kierunku. Dzięki temu twoja przesyłka może być dodatkowym zleceniem dla przewoźnika, które uchroni go przed powrotem do bazy pustym busem czy ciężarówką. Właśnie dlatego przewoźnicy na Clicktrans zlecenia wyceniają taniej. Niekiedy nawet o 60 proc. niżej od ceny rynkowej. Co więcej, z Clicktrans przewieziesz rzeczy wielkogabarytowe czy ciężkie, takie jak fortepian bądź okno, których nie weźmie żaden kurier. Przewoźnicy w bazie Clicktrans działają na terenie całej Europy, a firma rozwija się nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej BrytaniiHiszpanii i Niemczech.

Na twój budżet ma wpływ nie tylko wybór firmy transportowej, ale także to, jak zapakujesz rzeczy do transportu. Nie kupuj kartonów – weź te, które leżą w sklepach. Nie kupuj sztucznych, plastikowych wypełniaczy – skorzystaj z makulatury czy starych tkanin znalezionych w domu, które także świetnie zabezpieczą najróżniejsze przesyłki. Sporo tańszych rozwiązań jest wokół ciebie – skorzystaj z nich i przeprowadź się taniej.