Gdzie szukamy ofert pracy? W gazetach, na tablicach ogłoszeń… Jak wiadomo, w tej dziedzinie króluje jednak internet. Kto kiedykolwiek szukał pracy, ten wie. Poszukując pracy w swojej miejscowości, często wyszukiwarki podsuwają nam rozwiązania pośrednie. Przykład? Szwaczka z Pabianic szuka zajęcia w swoim fachu. Zamiast ofert dostosowanych do niej, otrzymuje propozycję zajęcia jako prasowaczki czy sprzątaczki. Do tego nie jest w stanie przejrzeć ogłoszeń, bo agresywne reklamy na stronie www odwracają jej uwagę, a wygląd strony nie ułatwia szukania, przyciągając wzrok do grafik, kolorów i niepotrzebnych dodatków.

Od tych niedogodności odcina się portal Jobsora. Na czym polega różnica? Widać ją już od pierwszego włączenia strony. Interfejs jest prosty i pomoże odnaleźć się w witrynie nawet osobom starszym czy niedowidzącym.

Jak szukać pracy z Jobsora?

Zaczynamy od określenia stanowiska i miejscowości, w której szukamy pracy. Nic więcej. Czy trzeba wypełniać oba te pola? Nie. Jeśli nie określimy lokalizacji, ale określimy fach, serwis znajdzie dla nas oferty pracy z całej Polski. I odwrotnie: gdy określimy jedynie miejscowość, pokażą się wszystkie wolne stanowiska w danym mieście.

I gotowe! Wciskając enter lub symbol lupki, przejdziemy do listy ofert pracy. Dopiero teraz możemy zaznaczyć dodatkowe opcje w kolumnie po lewej stronie. Jakie? Na przykład datę dodania ogłoszenia. Dzięki tej możliwości możemy przejrzeć tylko oferty dodane dzisiaj lub w odstępie 4 dni. Przydaje się to osobom, które aktywnie szukają pracy i przeglądają oferty codziennie.

Inna możliwość to poszukiwanie pracy o konkretnym poziomie zarobków, a także decyzja, czy chcemy zobaczyć oferty jedynie z naszej miejscowości, czy także z okolicy. Jeśli to drugie, wybieramy odległość w kilometrach.

Jaka jest kolejna zaleta serwisu Jobsora? Zbiera ogłoszenia z całego polskiego internetu. Nie ma zatem ryzyka, że jakaś oferta przejdzie nam koło nosa.

Znalazłem wymarzoną ofertę w Jobsora! Co dalej?

Kiedy przejdziesz do szczegółów oferty, przeczytasz jej dokładny opis. Spełnia twoje oczekiwania? Świetnie! Pozostaje aplikować na stanowisko. Po kliknięciu w przycisk „Kontynuuj, by aplikować”, strona przeniesie nas na serwis, w którym dodano ogłoszenie. Tam możemy załączyć swoje CV i… czekać na odpowiedź pracodawcy.

I to wszystko! Z serwisem Jobsora szukanie pracy stanie się przyjemne i, co najważniejsze, bardzo proste.