Podczas jesiennych zabaw nie zabraknie także przygotowań do andrzejek i wspólnych obchodów Światowego Dnia Tańca.

O tym, jak powstał świat, najmłodsi goście Portu Łódź Junior dowiedzą się na początku listopada (2-9.11). Podczas zabaw plastycznych dzieci przedstawią swoją wizję wszechświata, a gra „Gwiazdki i księżyc” pozwoli im rozwijać się ruchowo. Nie zabraknie także dyskusji na temat wizji powstania Ziemi, prezentowanych przez przedstawicieli różnych kultur. Do Portu Łódź Junior zawitają dinozaury i jaskiniowcy.

W dniach 10-15 listopada dzieci przeniosą się w czasy starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian, poznają zasady budowania piramid i stworzą królewski strój dla Kleopatry. Nie zabraknie także typowo polskich elementów: tworzenia narodowej flagi, quizu na temat znajomości rodzimych symboli, nauki hymnu czy wirtualnej wędrówki po stolicy. A wszystko to z okazji Święta Niepodległości.

Od 16 do 23 listopada w Porcie Łódź Junior zapanują polskie koronowane głowy. Najmłodsi przeniosą się w czasy królów i księżniczek i wspólnie narysują swój wymarzony zamek. Stworzą także kodeks rycerskiego postępowania i wykonają koronę godną niejednego monarchy. Wraz z animatorami poznają także polskie legendy i podania.

Koniec listopada (24-30.11) upłynie w Porcie Łódź pod znakiem obchodów Światowego Dnia Tańca i przygotowań do andrzejek.

Bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior czeka na najmłodszych od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 i w weekendy w godz. 10.00-20.00. 10 listopada (poniedziałek) Port Łódź Junior będzie wyjątkowo czynny od godz. 10.00.