Główna siedziba tej amerykańskiej firmy zlokalizowana jest w Santa Clara w stanie Kalifornia (podobnie zresztą jak siedziby wielu innych wielkich firm działających w branży IT). Niestety, marka już wkrótce może przestać istnieć, ponieważ jej obecny właściciel, firma Intel, planuje definitywnie zrezygnować z jej wykorzystywania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1987 pod nazwą McAfee Associates. Nazwa pochodziła od jej głównego założyciela, urodzonego w Szkocji programisty Johna McAfee. John w swojej karierze programisty pracował m.in. w instytucie NASA oraz firmie Xerox. W ciągu kolejnych lat firma stopniowo rozwijała się, a jej produkty do walki z wirusami cieszyły się coraz większą popularnością na całym świecie. W 1997 roku, już po odejściu Johna McAfee’go ze swojej firmy (1994), McAfee Associates połączyła się z innym przedsiębiorstwem, Network General. W efekcie nazwa firmy została przekształcona na Network Associates. Kilka lat później, w roku 2004 firma przeszła gruntowną restrukturyzację, gdyż zaczęła tracić swoją dotychczasową pozycję rynkową, a jej rozwiązania miały coraz większą konkurencję na globalnym rynku. Rezultatem była sprzedaż Magic Solutions firmie Remedy, a później również Sniffer Technologies przedsiębiorstwu… Network General, które miało identyczną nazwę jak pierwszy właściciel Sniffer Technologies. Po dokonaniu restrukturyzacji firma postanowiła ponownie zmienić nazewnictwo i wrócić do korzeni przekształcają się w McAfee. Postanowiono również skupić się przede wszystkim na technologiach związanych z bezpieczeństwem informatycznym.

W ciągu lat firma McAfee dokonywała licznych przejęć (oraz późniejszej sprzedaży) wielu innych, mniejszych przedsiębiorstw. Wśród nich należy wymienić m.in. Trusted Information Systems, które stworzyło popularne i skuteczne narzędzie Firewall Toolkit. Ponadto amerykańska firma przejęła takie organizacje jak Calgary, Alberta i Canada, dzięki czemu udało jej się znacznie powiększyć portfolio swoich produktów. Dzięki przejęciom nie były to już tylko programy antywirusowe, ale również programy służące do szyfrowania danych w sieci oraz na komputerach, a także walki z niechcianymi wiadomościami e-mail, czyli SPAM-em. W praktyce jednak firma zawsze największą wagę przywiązywała do swojego programu antywirusowego i to z niego była znana na całym świecie. Inne produkty, nawet te najbardziej udane, zawsze były w cieniu programu antywirusowego, a inwestycje w ich rozwój zawsze były mniejsze.

Firma McAfee podobnie jak inne firmy dostrzegła ogromny potencjał w rozwiązaniach chmurowych. Jednakże w przeciwieństwie do konkurencji postanowiła nie tworzyć własnej chmury obliczeniowej, lecz dostarczyć dla tego typu usług odpowiednich zabezpieczeń, uruchamiając w marcu 2010 program Cloud Secure. W tym samym roku Intel ogłosił, że jest skłonny kupić przedsiębiorstwo za naprawdę spore pieniądze. Na początku roku 2011 firma była już własnością Intela. Trzy lata później podczas targów CES (Consumer Electronics Show) CEO Intela, Brian Krzanich ogłosił, iż nastąpi zmiana nazwy firmy na Intel Security. Niemniej charakterystyczne logo firmy pozostało, a firma działa jako spółka zależna Intela.

Produkty firmy McAfee dostępne są w wielu krajach na całym świecie, a jednym z nich jest również Polska. Rozwiązania takie jak McAfee Endpoint Security czy McAfee Risk and Compliance dostępne są w ofercie firmy Senetic w bardzo atrakcyjnych cenach – szczególnie po uwzględnieniu ogromnych możliwości tego oprogramowania.