Koszty

Opłaty związane z pożyczaniem pieniędzy w danej firmie są oczywiście głównym elementem oferty, na którym należy się skupić. Nie powinno się jednak zwracać uwagi wyłącznie na samo oprocentowanie czy wyłącznie na prowizję, ponieważ kluczowe są obie te wartości. Chcąc porównać różne pożyczki pod kątem kosztów, najlepiej kierować się wskaźnikiem RRSO, ponieważ ujmuje on wszelkie opłaty, którymi objęta jest dana pożyczka, w tym także ubezpieczenie czy koszt przygotowania umowy. Wiele szybkich pożyczek, tzw. chwilówek można porównać pod kątem RRSO w rankingu chwilówek.

Termin spłaty

To, ile czasu ma się na zwrot zobowiązania, warto sprawdzić w szczególności w przypadku wspomnianych chwilówek oraz innych szybkich pożyczek na niewielkie kwoty. W ramach tego rodzaju pożyczek termin spłaty wynosi bowiem najczęściej zaledwie 30 dni i tylko niekiedy 45 lub 60 dni. To bardzo niewiele, dlatego chwilówki i szybkie pożyczki należy zaciągać z pełną świadomością krótkiego terminu uregulowania długu.

Wiarygodność pożyczkodawcy

Choć obecnie problem oszustw i nadużyć w branży pożyczkowej został znacząco ograniczony w porównaniu z tym, co było kiedyś, dla własnego bezpieczeństwa warto zweryfikować pożyczkodawcę pod kątem wiarygodności. Jak to zrobić? Wystarczy sprawdzić, czy firma znajduje się Krajowym Rejestrze Sądowym, co jest obowiązkiem przedsiębiorstw z sektora finansowego. Korzystając z ofert zgromadzonych w serwisie chcepozyczke.com.pl, można mieć pewność, że są w pełni wiarygodne i udzielane przez profesjonalne i uczciwe przedsiębiorstwa.

Opłata za przedłużenie terminu spłaty

Oczywiście nikt, kto zaciąga pożyczkę, nie zakłada, że jej nie spłaci, jednak nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jeśli z jakiegoś powodu pojawią się problemy z uregulowaniem zobowiązania, może się zdarzyć, że będzie potrzebna prośba o przesunięcie terminu spłaty. Firmy pożyczkowe nie robią z tym żadnych komplikacji, jednak – jak można się domyślać – nie jest to darmowa przysługa i trzeba za nią zapłacić, niekiedy naprawdę sporo. Dlatego warto się zorientować, ile wynosi koszt przedłużenia terminu spłaty, jeszcze zanim zaciągnie się pożyczkę. To samo dotyczy kosztów windykacji, które również powinno się sprawdzić przed skorzystaniem z danej oferty.