Zakup jednego, dwóch lub więcej nowych wózków widłowych nie należy do małych wydatków. Poprzez wynajem wózków widłowych firma nie musi zmniejszać swojej zdolności kredytowej i ryzykować utraty stabilności finansowej. Wypożyczane przez najlepsze firmy w branży wózki obejmowane są gwarancją i serwisem mechanicznym. Duże i prężnie rozwijające się działalności gospodarcze powinny jednak zastanowić się nad zakupem nowych wózków widłowych, które służyć będą firmie przez wiele długich lat. 

Zalety inwestycji w nowe wózki widłowe

Nowe wózki widłowe czy wynajem używanych? To często pojawiające się pytanie, na które jest kilka odpowiedzi. Po pierwsze, nie wszystkie firmy, takie jak np. Still, oferują możliwość wynajmu wózków na naprawdę najwyższym poziomie. Niektóre, niestety, nie ubezpieczają pojazdów i nie serwisują ich, przez co narażają najemcę na duże koszty, które mogą pojawić się dość szybko, ponieważ ma się do czynienia z urządzeniami używanymi. Inwestycja w nowe wózki widłowe pod tym względem jawi się jako nieco bezpieczniejsze rozwiązanie. Maszyna, która nigdy dotąd nie była eksploatowana i jest objęta gwarancją producencką, z pewnością przyczyni się do rozwoju firmy poprzez nieprzerywaną żadnymi usterkami pracą. Zakup nowych wózków widłowych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla tych przedsiębiorstw, których pozycja na rynku jest już ukształtowana i w miarę stabilna. Jeśli firma np. otwiera nowy magazyn i wie, że będzie on funkcjonował przez lata, o ile nie dekady, to z pewnością warto zdecydować się na zakup wózków, a nie wynajem.

Oszczędności finansowe

Wynajem wózków widłowych nie musi być gorszym rozwiązaniem, jeśli znajdzie się solidną firmę wynajmującą pojazdy. Takie firmy jak Still gwarantują m.in. pełną obsługę serwisową, a dodatkowo oferują także ubezpieczenie pojazdu od szkód mechanicznych. Dzięki temu wynajem wózków staje się bezpieczną alternatywą względem zakupu. Opcję tę powinny rozważyć firmy, których działalność nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, aby ryzykować kapitałem i ograniczać zdolność kredytową poprzez zaciągnięcie kredytu.