Owoce rozdawane maluchom w bezpłatnej sali zabaw to wynik akcji, prowadzonej przez centrum, promującej zdrowe przekąski dla najmłodszych. W kwietniu, w ramach prozdrowotnej kampanii zaplanowany został także nowy harmonogram zabaw.

W Porcie Łódź Junior opiekunowie i animatorzy postanowili wprowadzić trochę wiosennego klimatu i rozruszać dzieci po zimie gimnastyką i sportowymi atrakcjami. Do 10 kwietnia na maluchy czekają piłki, szarfy, pachołki i hula-hop. W kolejnym tygodniu dzieci zamienią się w poszukiwaczy witamin - specjalnie dla nich zorganizowany zostanie owocowo-warzywny konkurs.

W drugiej połowie kwietnia „Juniora” odwiedzi Profesor Zdrówko. Dzieci będą musiały rozwiązać nie lada łamigłówkę i odnaleźć wszystkie elementy pewnej układanki, zadanej przez Profesora. Pod koniec miesiąca odbędzie się natomiast wielki trójbój o puchar Portu Łódź Junior. Będą wyścigi, pływanie w basenie, a także przejazd na rowerze. Na młodych zawodników czekają profesjonalne stroje sportowe, a także nagrody.

Port Łódź Junior to bezpłatna sala zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, gdzie dzieci znajdują się po opieką profesjonalnych animatorów, podczas gdy rodzice mogą w tym czasie spokojnie zrobić zakupy. "Junior" czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00, w weekendy w godzinach 10.00 – 20.00.