Od 8 do 15 stycznia w Porcie Łódź Junior zaplanowano rozwijające zabawy ruchowe i plastyczne, podczas których dzieci zagrają w „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy!”, stworzą kolorową suknię dla Kopciuszka i zaprojektują obuwie dla Kota w Butach. Najmłodsi zbudują śniegowe zamki i nauczą się kroków tańca pingwinów. Animatorzy zadbają również o to, by Juniorki zapoznały się z przesłaniami kultowych bajek.

W kolejnym tygodniu dzieci dowiedzą się, kim był Miś Puchatek, poznają mieszkańców Stumilowego Lasu, usłyszą ciekawostki na temat miodu, a także spróbują swoich sił w quizie. Przypadające na ten tydzień święta: Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia) będą okazją do stworzenia niepowtarzalnych laurek, nauki okazjonalnych wierszyków i udziału w zabawach ruchowych, których motywem przewodnim będzie rodzina.
W ostatnim tygodniu stycznia dzieci poznają bohaterów bajek łódzkiej wytwórni filmów animowanych Se-ma-for, m.in. Wróbla Ćwirka, Plastusia, Kota Filemona i Bonifacego. Podczas zajęć nie zbraknie słuchowiska z wierszami Brzechwy oraz Tuwima, a także zabaw inspirowanych ich twórczością: szukania okularów Pana Hilarego czy zbierania abecadła, które spadło z pieca.