A co, jeśli możesz rozpocząć maraton „Simpsonów” już teraz i nie przerywać go reklamami? Dowiedz się, gdzie przygody Simpsonów się nie kończą i poznaj wszystkich członków żółtej rodzinki.

Satyra na amerykańskie społeczeństwo

„Simpsonowie” to serial, który powstał już w 1989 roku i od tamtej pory bawi nie tylko amerykańskie społeczeństwo. Pierwsze kilkuminutowe odcinki pojawiły się już w programie Tracey Ullman Show, a następnie z powodzeniem zawojowały amerykańską telewizję. Twórca tego serialu animowanego dla starszych widzów – Matt Groening – z ogromną dozą humoru, ironii i satyry komentuje aktualną sytuację społeczno-polityczną w Stanach Zjednoczonych. Trafne uwagi na wiele tematów rozśmieszają i skłaniają do zastanowienia się nad zachodzącymi w społeczeństwie zmianami.

Poznaj kultową rodzinkę Simpsonów na Disney+

Pozwól, że przedstawimy Ci najważniejszych aktorów tego komicznego świata. Rodzina Simpsonów mieszka w miasteczku Springfield. Niezbyt ogarniętą głową rodziny jest Homer, który na co dzień pracuje w elektrowni jądrowej. Homer nie jest typowym mężem i ojcem, a jego działania nie zawsze przynoszą spodziewany efekt. O stan całego domu i jego mieszkańców z troskliwą czułości dba z kolei Marge – żona Homera. Ta niecodzienna para doczekała się trzech pociech. Najstarszy – Bart – jest niesforny i równie nieogarnięty, jak głowa rodziny. Najbardziej ambitna i niezwykle oczytana osoba to Lisa, która wielokrotnie ratuje ojca i brata z tarapatów. A najmłodsza – Maggie – rozwesela resztę towarzystwa i urządza wędrówki po całym domu.

Oczywiście nie są to wszyscy członkowie simpsonowej rodzinki. W każdym odcinku pojawiają się inni, m.in. dziadek Abraham Simpson, Patty i Selma Bouvier, a także przyjaciele i znajomi ze szkoły małych Simpsonów. Czasem gościnnie występują także sławne i rozpoznawalne postacie, takie jak Donald Trump czy Paul McCartney.

A gdy odcinków będzie za mało…

Zapraszamy na Simpsonów w wersji wielkoekranowej! „Simpsonowie – wersja kinowa” to film, w którym cała rodzina Simpsonów zostaje uznana za zbiegów! Po tym, jak Homer zanieczyszcza zasoby wodne miasta, Springfield zostaje odcięte od świata za pomocą ogromnej kopuły. Sprawdź, czy Sipsonowie wyjdą cało z tego zamieszania.

Jeśli wciąż mało Ci przygód Homera i całej ferajny, proponujemy serię kilkuminutowych epizodów z małą Maggie! Randka z przeznaczeniem, a może przebudzenie mocy z drzemki? Zobacz, jak Maggie poradzi sobie w przedszkolu pełnym małych Jedi!

Rozrywka, która nigdy się nie kończy!

Wszystkie sezony „Simpsonów” dostarczą Ci rozrywki na wiele godzin. Aby maraton serialu się udał, zyskaj dostęp do Disney+ z Netią już dzisiaj i przygotuj się na simpsonowe poranki, popołudnia i wieczory! Gdy już poznasz wszystkie przygody Homera i jego wesołej rodzinki, włącz „Futuramę” – na pewno nie zabraknie Ci powodów do śmiechu!