Niedzielny marsz organizowany w Mieście Kobiet - Łodzi jest wyrazem sprzeciwu wobec planów rządu i episkopatu, aby jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy ustawy z 1993 roku. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą organizacji kobiecych, jak : Dziewuchy Dziewuchom, łódzki KOD, SPUTNIK, Krytyka Polityczna, Fabryka Równości, Porozumienie Odzyskać Wybór.
 
Organizatorzy apelują o powstrzymanie działań zmierzających do traktowania kobiet przedmiotowo. Wyrażając zdecydowany sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego, postulują:
 
1. Należy dbać o życie i zdrowie kobiet w Polsce, dla których aborcja to zawsze trudna decyzja, a zmuszanie ich do rodzenia dzieci z gwałtu czy nieuleczalnie chorych, bądź do ryzykowania ich życiem, jest niehumanitarne.
 
2. Nie można odbierać kobietom prawa do samostanowienia o macierzyństwie. Nie zmuszajcie kobiet, aby rodziła dzieci z genetyczną wadą płodu, jeżeli państwo nie jest w stanie zapewnić podstawowej opieki dla tych dzieci. 
 
3. Prawa kobiet nie mogą być kartą przetargową między Episkopatem Kościoła Katolickiego a PiS.
 
4. Polskie kobiety potrafią być solidarne i działać ponad politycznymi podziałami – bo mają wspólny cel, potrafią głośno domagać się szacunku w sferze publicznej, politycznej i ustawodawczej. 
 
Do udziału w marszu organizatorki  zapraszają również mężczyzn, dla których zdrowie i godność kobiet są równie ważne. 
 
Plan marszu: spotkanie o godz. 14.00 na al. Kościuszki 134, przy ul. Radwańskiej. 4-kilometrowa trasa marszu wiedzie przez ulice: Radwańską i Piotrkowską do Placu Wolności. 
 
Link do wydarzenia na Fb:  www.facebook.com/events/1716311005283074/