Jakie korzyści daje zakup pędzla do golenia?

Po pierwsze, pędzle do golenia pozwalają wyrobić doskonale piankę. Bez pędzla zawsze będzie nieco mniej trwała, nieco mniej bujna i nie będzie się też tak dobrze trzymała. Dodatkowo, to właśnie za pomocą pędzla rozprowadzimy piankę do golenia po wszystkich zakamarkach zarostu. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy nasza broda jest naprawdę bujna. Dobrze rozrobiona pianka postawi nasze włoski i sprawi, że będą bardziej podatne na stylizację. Z pianką łatwiej pracuje się ostrzem, niezależnie od tego, czy jest to brzytwa, czy maszynka.

 

Panowie którzy są już po kilku tygodniach regularnego stosowania pędzla twierdzą, że ich skóra stała się dzięki temu kosmetykowi znacznie bardziej gładka i nawilżona. Wszystko dzięki temu, że rozrabiając sobie piankę na twarzy za pomocą pędzla szorujemy włosiem po skórze, usuwając z niej nadmiar sebum, oczyszczamy ją doskonale z zanieczyszczeń i pozbywamy się martwych komórek. Pędzel może więc działać jak peeling złuszczający. Taki zabieg przygotowuję skórę do lepszego wchłaniania substancji odżywczych z kosmetyków, które nałożymy na twarz po goleniu. Dlatego w ślad za zakupem pędzla powinno iść również zaopatrzenie się w dobre kremy i balsamy nawilżające.  

 

Pędzel do golenia- jaki wybrać?

Na rynku znajdziemy mnóstwo sklepów, które oferują dobre pędzle do golenia. Kiedy przejrzymy ofertę pierwszego lepszego z nich, szybko przekonamy się, że rodzajów pędzli jest niesamowicie dużo. Na początku jednak należy zadać sobie pytanie: jaki pędzel do golenia wybrać, aby był dopasowany do moich preferencji? Zupełnie inne pędzle są potrzebne dla osób, którym zależy na precyzyjnym przycinaniu bokobrodów, a inny dla osób, które mają bujną i długą brodę.  

 

Pędzel z włosiem naturalnym czy syntetycznym?

Po pierwsze, warto sprawdzić rodzaj włosia zainstalowanego w rękojeści. Najlepszy pędzel do golenia to taki, którego włosie zostało wykonane z borsuczej sierści. Charakteryzuje się ona idealnymi zdolnościami do absorbowania wody. Ponadto, pędzle do golenia z borsuczym włosiem doskonale wchłaniają wodę. Jeśli jednak to nas nie przekonuje, możemy równie dobrze zdecydować się na pędzel do golenia z włosiem syntetycznym. Nowoczesne modele mają tak dobrej jakości włókna sztuczne, że różnica między nimi a naturalnym włosiem nie jest już prawie odczuwalna. Zdarza się nawet, że to pędzle z włosiem syntetycznym są chętniej wybierane przez profesjonalnych barberow ze względu na to, że schną szybciej, a pod kątem ich sprężystości oraz miękkości i zdolności do absorbowania wody różnice są naprawdę niewielkie. 

 

Gdzie kupić dobry pędzel do golenia?

Gdzie kupić pędzel do golenia, aby się nie zawieść? Przede wszystkim, zapytajmy naszego barbera o dobre narzędzie. Być może będzie on mógł polecić nam dobry sklep. Po drugie, poszperajmy w internecie i kierujmy się opiniami. Warto również wybrać się do jednego z takich sklepów na żywo, aby móc z bliska zobaczyć różnice między poszczególnymi produktami. Tradycyjnie oczywiście akcesoria tego typu należy kupować w sklepach wyspecjalizowanych w dostarczaniu akcesoriów do pielęgnacji owłosienia. Odradza się stawiania na pierwszy lepszy pędzel z drogerii lub, co gorsza, z pierwszego lepszego sklepu za rogiem. Życzymy udanych zakupów!

Tylko do 29.02.2020 zamawiaj produkty w "Barbercompany" z rabatem 10%, wykorzystując kod promocyjny:  february  (kod promocyjny dotyczy towarów bez zniżki dla niezarejestrowanych klientów i klientów zarejestrowanych, którzy nie mają zniżek)