Na pytanie: Co byście chcieli dostać od mikołaja? Zazwyczaj pada odpowiedź: Coś wartościowego, coś, co przyda się przez cały rok. Właśnie biżuteria dla pań, zegarki, spinki do mankietów dla panów – to prezenty, które służą nam przez lata.
 
- Nie słabnie moda na dobrą biżuterię. Na przykład tak zwane „celebrytki” są modne od lat. Mogą mieć krótki łańcuszek lub dłuższy. Są ze złota, srebra – wylicza Katarzyna Nowicka, kierownik salonu Opium przy ul. Pułaskiego 5. - I wciąż są modne. Noszą je kobiety w każdym wieku.
 
Ceny złotego łańcuszka z „celebrytką” zaczynają się od 290 zł. Za podobny srebrny musimy dać 49 zł.
 
- Brylanty, brylanty i jeszcze raz brylanty. To kobiety kochają najbardziej. Dysponujemy pierścionkami z małym brylantem, ale też mamy w gablotach brylanty półkaratowe – wskazuje na piękne, okazałe kamienie pani Katarzyna.
 
Ceny zaczynają się od kilkuset złotych.    
 
Na uwagę zasługują pierścionki z naturalnymi kamieniami. Są rubiny, szmaragdy, szafiry, tanzanity, oliwiny, topazy…
 
- Dla osób ceniących elegancki zegarek na dłoni mamy spory wybór złotych, srebrnych i stalowych. Te ostatnie sygnowane są przez Danish Design – wyjaśnia.
 
Piękne wisiory, kolczyki, korale zdobią naturalne kamienie. Sporo jest bursztynów. 
 
- Mamy duży wybór biżuterii autorskiej, wykonanej ręcznie przez artystów plastyków – wyjaśnia Nowicka.
 
Każdy wyrób jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.
 
- Oczywiście nie ma świąt bez flakonu perfum – przekonuje pani kierownik. - Mamy nowość dla pań Tresor La Nuit Caresse. Jest też klasyczne Jadore Diora dla pań czy męskie zapachy Armaniego.
 
Mamy na półce czarno-złoty Armani Code Profumo. To hit tego sezonu.
 
Ale kto pokochał lata temu Fahrenheita, ten nadal znajdzie tutaj flakon tej męskiej wody.
 
- Warto wybrać się też po pachnący zestaw - przekonuje. - Płacimy tylko za perfumy, a otrzymujemy je z lakierem do paznokci czy płynem pod prysznic.
 
W niedzielę, 18 grudnia też zrobimy zakupy w salonie Opium. Będzie czynny od 10.00 do 14.00. W tygodniu przedświątecznym od 9.30 do 18.30, a w Wigilię (sobota) prezenty kupimy tutaj w godz. 9.30-14.00.