Prace budowlane przy „czternastce" ruszyły pełną para. Może nawet za pełną, bo trwały przez pół minionej nocy. Mieszkańcy okolicznych bloków zaczęli się denerwować po godzinie 23.00. Wtedy wezwali Straż Miejską. Z rozmowy funkcjonariuszy z kierownikiem budowy wynikało, że skończą w ciągu 20 minut. Tak się jednak nie stało, bo o 3.00 mieszkańcy ponownie poprosili strażników o pomoc. Tym razem sprawę przejęła policja.

- Gdy regularnie nam okoliczni chuligani rozkradają ogrodzenie budowy, to nikt nie interweniuje - denerwuje się kierownik budowy. - Przy okazji wizyty policji zgłosiłem te kradzież.

Straty wycenił na 1.000 zł.

Boisko o wymiarach 44 na 22 m o nawierzchni poliuretanowej na podbudowie betonowej, z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, tenis ziemny i 2 w koszykówkę będzie kosztowało 277.000 zł brutto. Ma być zbudowane do 31 lipca.

Właśnie jest rozstrzygany przetarg na budowę ogrodzenia boiska., które ma być wykonane z paneli stalowych zgrzewanych, spełniające wymogi tłumienia hałasu i amortyzacji uderzeń piłką. Będzie wysokie na 4 m.