Zgłosiło się prawie 50 osób. Wolne miejsca jeszcze są.

- Zapisywać się mogą te osoby, które przepłyną minimum kilometr. Jest rozpiska godzinowa. Można pływać pół godziny lub godzinę – tłumaczy Arkadiusz Szczepaniak, organizator pielgrzymki. – Każdy, kto płynie, musi mieć intencję.

Całość rozpocznie się mszą świętą o godz. 9.00. Potrwa do 23.30.

Pielgrzymi przepłyną 96 kilometrów, pływając jednocześnie na sześciu torach. Na jednym będą pływać zawodowcy. Na cztery tory trwają zapisy. Tutaj popłyną ci, którzy zgłoszą się telefonicznie lub mailowo. Jeden tor będzie dostępny dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w pielgrzymce, ale nie przepłyną kilometra.

Zgłoszenie należy przesłać na e-mail: pielgrzymkaplywacka@gmail.com z danymi - imię i nazwisko, telefon i rok urodzenia, z dopiskiem „Kilometr dla Maryi”. Można też skontaktować się telefonicznie: 691-344-364.

- Poszukujemy również osób, które będą pełniły rolę sędziów, czyli będą siedziały na słupkach i liczyły przepłynięte przez uczestników pielgrzymki długości – dodaje ks. Michał Misiek, współorganizator.

Każdy, kto przepłynie choć jedną długość, zostanie wpisany do kroniki parafii św. Mateusza. Obok imienia i nazwiska znajdzie się tam informacja o liczbie pokonanych długości.

- Po pielgrzymce pływackiej, dla rozluźnienia spracowanych mięśni a także dla odprężenia, zapraszamy do udziału w Chrystotece w Klubie Muzycznym Stara Tkalnia – mówi ksiądz.

Chrystoteka rozpocznie się o godz. 19.00.