W czwartek po południu pedagog szkolny z Gimnazjum nr 3 powiadomiła policję o pijanym uczniu. 16-latek wraz z kolegami wrócił do szkoły z wycieczki na lodowisko. W tym czasie uczniowie mieli próbę tańca (poloneza) przed sobotnim balem. Chłopak wchodzący do szkoły chwiejnym krokiem, zwrócił uwagę nauczycieli. Towarzyszył mu kolega.

Nastolatków przewieziono do komendy i zbadano alkomatem. Jeden z nich miał prawie promil alkoholu w organizmie. Drugi miał wynik zerowy. Uczeń ten wyznał, że tylko umoczył usta w alkoholu. Po przesłuchaniu, gimnazjalistów zwolniono do domu.
- Uczniowie ci naruszyli regulamin szkoły - mówi Włodzimierz Stanek, dyrektor Gimnazjum nr 3. - Obniżymy im stopnie ze sprawowania.
Policja zajmie się sklepikarzem, który nieletniemu sprzedał alkohol. Grozi mu kara wysokiej grzywny. Może stracić koncesję na handlowanie alkoholem.


To nie pierwszy przypadek, gdy do pijanych uczniów w Gimnazjum nr 3 wzywana jest policja. Podobna sytuacja miała miejsce w 2007 roku - http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/z-promilami-do-szkoly.html