Na odcinku Duży Skręt – dworzec PKP będą kursowały autobusy zastępcze linii "Z41".

- Powodem skrócenia trasy są prace, które PGE będzie prowadzić na podstacji energetycznej przy Zamku – uprzedza Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Ostatni tramwaj z placu Niepodległości pojedzie pełną trasą o godz. 6.37. Z pętli przy Wiejskiej ostatni kurs będzie o godz. 7.43. Autobusy linii zastępczej "Z41" od dworca PKP do Dużego Skrętu pojadą wzdłuż trasy tramwaju. Z powrotem pojadą ulicami: Warszawską, Partyzancką, Sikorskiego, Warszawską, Zamkową i Łaską.

Uwaga, autobusy zastępcze będą zatrzymywać się na wysokości przystanków tramwajowych z kilkoma wyjątkami! Przystanki Łaska/Tkacka w kierunku Łodzi oraz Warszawska/Tkaniny Techniczne w kierunku do dworca PKP nie będą obsługiwane. W przypadku przystanku Warszawska/Sikorskiego w kierunku dworca PKP, autobus zatrzyma się na przystanku autobusowym linii "T" (za skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego). Ponadto w kierunku dworca PKP autobusy zastępcze zatrzymają się na przystanku Łaska/Węglowa (przy Biedronce), zamiast na wysokości ulicy Tkackiej.