Patryk Jaki pojawił się wczoraj na konferencji kandydata PiS do parlamentu RP, Tadeusza Woźniaka. W spotkaniu brali także udział lokalni sympatycy Solidarnej Polski. W hotelu Aviator, europoseł udzielił poparcia politykowi startującemu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Przekonywał, dlaczego Woźniak jest odpowiednim kandydatem do Sejmu.

Chwalił Tadeusza Woźniaka za bycie bardzo dobrym parlamentarzystą i szczególną dbałość o prawa rodziny. Wspomniał, że poseł jest inicjatorem ustanowienia w Polsce 22 października Dniem Praw Rodziny, przypominający o tym, jak ważną instytucją jest rodzina jako podstawowa komórka społeczna.

Przekonywał także, że Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica, to jedyny słuszny wybór. Twierdził, że bardzo wzmocniły instytucję rodziny nie tylko pod względem prawnym, ale także pod względem ekonomicznym, odbudowując prawdziwe bezpieczeństwo.

- Przyjechałem do waszej miejscowości, ponieważ zależy mi na tym, aby przekonać jeszcze niezdecydowanych do oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę. Uważam, że przy wszystkich wadach jakie posiadamy mamy lepszą propozycję dla Polski niż nasi konkurenci - mówił były w-ce minister sprawiedliwości.

- Jaka by była wizja Polski, gdyby do władzy wróciła Platforma Obywatelska, najlepiej przedstawił pan Neumann: My wiemy, że mamy w swoim gronie przestępców. Generalnie najważniejsze, żeby być w Platformie Obywatelskiej, bo jak w niej będziesz, to my będziemy cię bronić jak niepodległości. Ale jak w niej nie będziesz...- To trochę jak w filmach o sycylijskiej mafii- porównał europoseł.

- Ważne, aby pokazać, że jeżeli oni wrócą do władzy, to będą traktować państwo jako część prywatną. Polska jest miejscem dla wszystkich- dodał Patryk Jaki.

Głos zabrał również sam współorganizator spotkania, Tadeusz Woźniak. Namawiał, aby każdy poszedł na wybory i głosował na listę nr 2, czyli PiS oraz oddał na niego głos.

- Trzynastego rozstrzygnie się batalia o to, jaka ma być Polska. Czy ma to być Polska liberalna, libertyńska, lewacka czy Polska solidarna, prawicowa, oparta na wartościach. My oczywiście reprezentujemy te wszystkie wartości, które wynieśliśmy z naszych domów rodzinnych, którym byliśmy wierni przez całe nasze życie i które nas ukształtowały jako Polaków i patriotów- zapewniał Woźniak.

Zapowiadał, że po wygranej w najbliższych wyborach skupi się na wzmacnianiu roli rodziny w każdym aspekcie życia codziennego.

- Zachęcam, aby państwo zmotywowali swoich bliskich, znajomych, sąsiadów, żeby poszli na wybory. W tej walce dobra ze złem my stawiamy się po stronie dobra i będziemy wspólnie dla Polski pracować, aby była najsilniejsza- podsumował kandydat na posła.