Cohabitat MAKE to ekosystem, wewnątrz którego ludzie poznają rozwiązania stworzone z myślą o przyjaznej i twórczej przestrzeni w alternatywnym obrazie współczesności. Festiwal MAKE zaplanowano na 27-31 sierpnia. To pięć dni przeznaczone na dzielenie się ideami, zdobywanie wiedzy i umiejętności - od budowy i użycia turbiny wiatrowej po ogród w naturalnym domu. Na zlocie twórców zrób-to-sam fachowców zainteresuje frezarka albo kolektor słoneczny, początkujących ogrodnictwo miejskie albo własnoręczne szycie ubrań. Będą też z nami artyści, społecznicy oraz naukowcy.

Polska stanie się też gospodarzem prestiżowego, europejskiego wydarzenia stworzonego dla profesjonalistów i entuzjastów naturalnego, alternatywnego budownictwa z gliny i słomy. Co dwa lata w trakcie European Straw Bale Gathering inny kraj gości najbardziej doświadczonych architektów i budowniczych. W tym roku zjazd odbędzie się w Łodzi - sercu alternatywnej Polski.

MAKE to śmiała idea wspierana przez wszystkich i tworzona dla wszystkich. W jednym miejscu i projekcie zamierzamy zintegrować społeczność zainteresowaną alternatywnymi technologiami, edukację warsztatową oraz otwartą twórczością w duchu zrób-to-sam. Będzie to również wyjątkowa okazja do inspirującej, wzajemnej wymiany pasji i idei z ludźmi, którzy myślą i czują podobnie.

Spodziewają się spotkać: twórców zrób-to-sam, inżynierów, artystów, grafików, ogrodników, informatyków, architektów, naturalnych budowniczych, społeczników i wszystkich innych, którzy mają odwagę zakasać rękawy i zrealizować swoje pomysły.

więcej się dowiesz tutaj: polakpotrafi.pl/projekt/cohabitat-make

O sobie piszą tak: W tworzonym przez nas w Łodzi FabLabie podejmujemy się godnego NASA zadania stworzenia zestawu dla lokalnej autonomii. Od turbiny wiatrowej po generator wody z powietrza DIY. Chcemy udowodnić, że technika może pchnąć na kolejny stopień ewolucji sposób, w jaki budujemy ludzkie siedliska. Jesteśmy przekonani, że systemy projektowane dla codziennego życia mogą być znacznie wydajniejsze niż obecnie i mogą dać swoim mieszkańcom duży stopień wolności zasobowej. W programie m. in. - woda z powietrza - lodówka bez prądu - energia z biomasy - kompostowanie - turbina wiatrowa ... i wiele innych. Wszystko w duchu zrób-to-sam ;-) Zachęcamy do szerokiego rozpowszechniania linka do tego wydarzenia: www.facebook.com/events/450569741695728/