Andrzej Mik zmarł 12 listopada. Miał 72 lata. Najbliższa rodzina poinformowała o terminie pogrzebu.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 19 listopada. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13.00 w kaplicy cmentarza katolickiego.

Andrzej Mik pełnił m.in. funkcję komendanta obozów i zgrupowań harcerskich, m.in. w Kopernicy, Ostrowcu, Mrzeżynie i Człuchowie. W latach 90-tych był zastępcą komendanta pabianickiego hufca ZHP, a po zdaniu funkcji wstąpił do komisji rewizyjnej tej jednostki. Od 1989 do 2004 roku pracował w Szkole Podstawowej nr 3 jako nauczyciel techniki. Prowadził również lekcje (także fizyki) w innych szkołach. W "trójce" sprawował pieczę nad drużyną harcerską oraz współtworzył i udzielał się w szkolnej świetlicy terapeutycznej. "Wspaniały pedagog, wzór do naśladowania, człowiek z zasadami" - tak m.in. wspominają go pabianiczanie. W 2000 roku został odznaczony za swe zasługi w szkolnictwie medalem Komisji Edukacji Narodowej. 

Andrzej Mik był jednym z pierwszych pabianickich harcerzy, którzy wyruszyli w dzikie Bieszczady, by stworzyć tam region turystyczny. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Jak nasi Bieszczady karczowali.