ad

Kolejny dzień pabianiczanie szczepią się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Dziś (czwartek) szczepienia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 16 (wejście od ul. Bocznej). Bez zapisów, bez kolejek.

Zobacz też: Szczepienia przed urzędem. Chętni dostają jednodawkową szczepionkę

Przed wejściem na teren szkoły, stanęło tzw. stanowisko informacyjne. Nie jest to jednak stanowisko ani Pabianickiego Centrum Medycznego, ani Urzędu Miejskiego, organizujących szczepienia. Właściwie to z punktem szczepień niewiele ma wspólnego.

- My informujemy o tym, czego tam nie ma – słyszymy.

W tym punkcie dostaniemy ulotki i dowiemy się, że… lepiej się nie szczepić.

- Chodzi o to, że lepiej jeszcze poczekać, bo to jest w trakcie eksperymentu, badań, o czym mówi producent – wyjaśnia spokojnym głosem, miły człowiek powołując się na wydrukowaną z internetu ulotkę preparatu Janssen .

Jednak z taką ulotką każdy zainteresowany może w dowolnej chwili sam się z zapoznać, bez większego wysiłku (np. w internecie na stronie producenta czy Ministerstwa Zdrowia). Po co zatem próba przekonywania pabianiczan do zrezygnowania ze szczepienia?

Uczestnicy tej akcji są przekonani o słuszności swoich rozważań. Przyznają, że są tu bezinteresownie, a ich działania podyktowane są wyłącznie troską o innych mieszkańców. Nie dają się przekonać lekarzom, specjalistom i innym ogólnodostępnym opiniom. Słuchają głosu mediów, lekarzy i osób które okrzyknęły się „niezależnymi”.

Czy sami nie boją się kolejnej fali zachorowań i ryzyka zgonu?

- Od czasu kiedy wirus szaleje i trupy się ścielą, myśmy się nie zarazili, a nawet jeżeli się zaraziliśmy, to przechodzimy to łagodnie jak grypę. Ten wirus jest nowym wirusem, organizm go nie zna, więc walczy z nim. Musi go poznać. My jesteśmy takimi istotami, że z wirusami żyliśmy wieki. Zamiast się szczepić, lepiej zadbać o swoją odporność – słyszymy.

Akcja szczepień jednodawkową J&J kończy się dziś. Jeszcze okazja na przyjęcie szczepionki w tutejszym Punkcie Szczepień Powszechnych będzie 21 sierpnia.

Zobacz: 21 sierpnia w SP 16 będą nas bezpłatnie badać lekarze specjaliści

Szczepienia Życie Pabianic