Od kilku miesięcy ulica Kilińskiego (od ronda do skrzyżowania z „Grota” Roweckiego) jest zamknięta. Na skrzyżowaniu ruch odbywa się wahadłowo. Na odcinku Kilińskiego do ul. Jutrzkowickiej jeździmy jednym pasem.

Widać kierowcy przywykli już do utrudnień. Są bardziej cierpliwi, a nawet wyrozumiali. Chętniej umożliwiają włączanie się innym do ruchu (z parkingu Castoramy) w ul. „Grota” Roweckiego.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 w Pabianicach, to jedno z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Widać już tego efekty.

Zobacz też: Dzieje ulicy Kilińskiego w Pabianicach - część pierwsza

Roboty obejmują ponad 2 km ulicy Kilińskiego i Jutrzkowickiej, a ich zaawansowanie to blisko 80 proc.

Na odcinku około 600 metrów, od rzeki Pabianki do skrzyżowania z ulicą „Grota” Roweckiego, wykonano już połowę jezdni do warstwy wiążącej oraz chodniki i ścieżkę rowerową. Na drugiej stronie jezdni trwają roboty przy układaniu konstrukcji drogi. Przyszedł czas na ułożenie na tej części warstw bitumicznych.

Kontynuowane są również prace przy budowie przepustu na rzece Pabiance. Przy cmentarzu rowerzyści korzystają już z wyodrębnionej ścieżki rowerowej. Co prawda dojazd do cmentarza komunalnego wiąże się jeszcze z trudnościami. Podobnie jest z przechodzeniem przez jezdnię pieszo.

Na ulicy Jutrzkowickiej został jeszcze do zrobienia chodnik i warstwa ścieralna jezdni. Skończyły się już roboty wodociągowe i większość robót kanalizacyjnych. Pora jeszcze na oświetlenie.

Ustalony termin zakończenia robót to: 31 sierpnia tego roku.