- Mamy przyjemność zaprosić na otwarcie położonych najbliżej Łodzi odcinków (7 i 8) dróg ekspresowych S-8 i S-14 - poinformował dziś Maciej Zalewski z GDDKiA.

Przekazanie do ruchu tego odcinka s8 nastąpi w najbliższy piątek (11 kwietnia) o godzinie 10.00 na węźle "Rzgów" (skrzyżowanie S8 i DK1) w pobliżu Kera-Kollu.

- Oznacza to, że od nadchodzącego weekendu łódzką aglomerację będzie można objechać od południa wygodną, bezpieczną i nowoczesną drogą ekspresową - dodaje Zalewski. - Należy zaznaczyć, że droga S-8 ma betonową nawierzchnię, gwarantującą wieloletnią bezawaryjną eksploatację i jest wyjątkiem w kraju, jeśli chodzi o drogi ekspresowe. 

 

19,4 kilometra betonowej drogi to pabianicki odcinek s8, którą na przełomie grudnia i stycznia pojedziemy wygodnie do Wrocławia. Nasz „pabianicki” odcinek kosztował 689,2 miliona złotych.

To obwodnica Pabianic, którą kierowcy jadący od Sieradza czy Bełchatowa będą omijać Pabianice. Możemy tu gnać z prędkością 110 km/h. Przejazd z Dobronia do Rzgowa zajmie nam około 10 minut.

Betonowa nawierzchnia nowej drogi ma 50 cm grubości. Szerokość to 21 metrów - dwa pasy ruchu biegną w każdym kierunku. Na obu jezdniach pobudowali pasy awaryjne.

W miejscowości Guzew powstały eleganckie toalety. Jest nawet prysznic i miejsce do przewijania dziecka. To Miejsce Obsługi Podróżnych, czyli sanitariaty i parkingi z miejscami do wypoczynku. Jadący do Łodzi z czasem będą mieli do dyspozycji MOP drugiej kategorii, czyli stację paliw i toalety.

Dla wygody pieszych zbudowano tutaj piękną, czerwoną kładkę.

Z S8 na węźle "Rzgów" zjedziemy w kierunki Łodzi lub starą "jedynką" pojedziemy w stronę Piotrkowa. Za rok lub dłużej wjedziemy tutaj na autostradę A1. Dziś pobudowane są nawet bramki do pobierania opłat.

Rondo jest na węźle Pabianice południe, czyli w Pawlikowicach. Tutaj zjedziemy na "485" i pojedziemy w stronę Bełchatowa lub Pabianic i ulicy Kilińskiego. 

Na S8 wjedziemy na Węźle Róża. Dojedziemy tutaj 3-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej 14, czyli od węzła w Dobroniu. To miejsce, gdzie spotkają się kierowcy jadący z Sieradza, Pabianic (od ul. Łaskiej) i dk14 z centrum IKEA Port Łódź.