Mowa o budowie tego kompleksu oświatowego była pod koniec roku. Podczas jednej z konferencji Koalicji dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza, prezydent włączył tę koncepcję do swojej listy wyborczych obietnic.

Zobacz też: Szkoła i przedszkole na Zatorzu? Taki plan na kolejną kadencję ma prezydent

Rusza właśnie machina realizacji tego pomysłu. Do 14 maja można składać oferty na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przedszkola i szkoły podstawowej z salą sportową Na Zatorzu (na tyłach działki przy ul. Karniszewickiej 119/121). Zapowiada się spora inwestycja.

– Inwestycja planowana jest na terenie o powierzchni 16,4 tys. m kw. – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Zaprojektowany zespół budynków powinien uwzględnić: 8-oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci, 16-oddziałową szkołę podstawową dla 400 uczniów w klasach I-VIII, salę – zadaszone boisko sportowe (20 x 40 m) z zapleczem, blok administracyjny (w tym gabinety, szatnie, pomieszczenia dla administracji i obsługi) oraz blok żywieniowy z dwiema stołówkami.

Inne oczekiwane elementy zagospodarowania to m.in. boisko sportowe do gier zespołowych ze sztuczną nawierzchnią, 200-metrowa bieżnia okrężna, 80-metrowa bieżnia prosta, skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą – boisko powinno spełniać warunki do ubiegania się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej pn. „Budowa i przebudowa obiektów lekkoatletycznych”, plac zabaw z piaskownicą (ok. 500 m kw.), wiata do prowadzenia zajęć na zewnątrz, parkingi samochodowe i rowerowe. Koncepcja, która będzie zawierać kompleksowe zagospodarowanie terenu, powinna być opracowana do 15 listopada.