Pabianice pojawiły w znanej stacji telewizyjnej TVN Turbo. Nie był to niestety program o szybkich samochodach, którymi jeżdżą pabianiczanie, a "Absurdy drogowe". Co przykuło uwagę prowadzących program? Przejście dla pieszych przy ul. Mokrej, tuż koło ryneczku. Było ono "bohaterem" 5. odcinka sezonu 10. 

I nie ma czemu się dziwić. Ktoś ewidentnie popełnił błąd. Otóż mamy w tym miejscu przejście dla pieszych przez jezdnię. Wchodząc na chodnik widzimy pasy na ścieżce rowerowej prowadzące na … trawnik, a nie na brukowany kostką chodnik, znajdujący się około metr obok.

- Ludzie nabierają rozpędu na przejściu dla pieszych, przelatują przez chodnik i jeszcze większego pędu dostają na ścieżce rowerowej, przelatują przez trawnik i BANG! głową w samochód zachodniej produkcji. Guz murowany. O ile wcześniej oczywiście nie poślizgną się na trawniku, bo tam są brązowe przeszkody- żartował jeden z prowadzących.

Na szczęście ten absurd już zniknął.

"Absurdy drogowe" to program, w który Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski tropią bezsensowne znaki drogowe, skomplikowane przejścia dla pieszych, drogi donikąd i inne rozwiążania, które utrudniają ruch. Prezentują miejsca, o których krążą legendy. Obnażają pomyłki urzędników i przypadki nietrafionych inwestycji, które wzbudzają emocje wśród kierowców i pieszych.