Uczą się języka angielskiego, mają szkolenia metodyczne, ICT i z coachingu. 96 nauczycieli bierze udział w programie „Doskonalenie kompetencji nauczycieli kluczem do sukcesów uczniów powiatu pabianickiego”.

- Pierwszy weekend szkolenia mamy już za sobą. Uczyliśmy się robić platformę e-lerningową moodle. To bardzo ciekawe – opowiada Janusz Olejnik, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach. – Przygotowujemy atrakcyjne prezentacje interaktywne.

- Robimy wszystko - od grafiki, przez tekst, po głos. Jest to bardzo nowoczesna prezentacja. Pracowaliśmy na laptopach, teraz będziemy robić to na tabletach. Myślę, że przygotowując coś takiego na lekcje zainteresujemy uczniów – dodaje Joanna Malinowska, nauczycielka Gimnazjum w Dłutowie.

Tablety dostało 48 uczestników projektu.

- Chodzi o to, aby zachęcić uczniów do nauki, stosując nowoczesne metody w nauczaniu. Tablety są im bliskie. Jeśli nauczyciel przyjdzie z takim sprzętem na lekcje, na pewno wywoła tym pozytywną reakcję uczniów – mówi Adam Krasiński.

Projekt prowadzi Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego. Realizatorem jest Firma Global Training Centre sp. zoo. Jest to jeden z dwunastu projektów oświatowych, realizowanych przez powiat pabianicki. 9 z nich jest skierowanych do uczniów, a 3 do nauczycieli. Na ich realizację pozyskano 9.500.000 złotych.