Nasza „trójka” znalazła się w gronie trzech najlepszych szkół w Polsce, które realizowały program mPotęga. Wyróżnienie przyznała fundacja mBanku.

Szkoła przez pół roku realizowała program „Myślenie na przyszłość – Webquest”.

- Polegał on na wprowadzaniu innowacyjnych metod nauczania matematyki w szkołach podstawowych - mówi Waldemar Flajszer, dyrektor SP 3.

Uczniowie w ramach zajęć musieli rozwiązywać łamigłówki.

- Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej dzieci wybierały jedną, w której musieli zostać mistrzami - opowiada Renata Nowak, koordynatorka projektu w szkole. - Musieli zagrać w nią tysiące razy, żeby zostać ekspertem w tej dziedzinie.

W projekcie wzięło udział 120 szóstoklasistów z SP 3. Byli podzieleni na małe grupy, w których rozwiązywali zagadki. Dzieci musiały poznać historię łamigłówki, strategie, odmiany i metody jej rozwiązywania.

Szkoła dostała na realizację projektu grant wysokości 4.700 zł. Efekt był tak pozytywny, że szkoła zdobyła wyróżnienie i została zaproszona do kolejnej edycji programu.

- Jako jedyna szkoła dostaniemy kolejne 4.700 zł na kontynuację programu - mówi Flajszer. - Poprzednio za te pieniądze kupiliśmy rzutnik i laptop. Teraz zastanawiamy się nad tablicą interaktywną.

- To była dla nas totalna niespodzianka. Nie wiedzieliśmy, że będą jakieś dodatkowe nagrody - opowiada nauczycielka.